• PAYLAŞ

Grip Hastalığında Doğru Tedavi Nasıl Yapılır ?

  • 12/10/2016 - 14:26
  • 0 Yorum
  • 851 görüntüleme

Grip Hastalığında Doğru Tedavi Nasıl Yapılır ?

En fazla yaygın olan üst solunum yolu hastalıklarından birisi olan grip hastalığı ile ilgili hemen herkes kendisini fikir sahibi olduğunu düşünür. Peki, aslında oldukça sık karşılaştığımız bu hastalıkla ilgili bildiklerimizin gerçekten hepsi doğru mu sizce? İşte, aslında pek çoğumuzun doğru ve kesin tedavi olduğunu düşündüğümüz ama aslında son derece yanlış ve gereksiz olan grip ile alakalı bazı bilgiler…

Grip zararsız ve basit bir hastalıktır! [YANLIŞ]

İnsanların bildiğinin aksine grip aslında hiç de basit ve zararsız bir hastalık değildir. Ciddi bir üst solunum (ÜSE) yolu enfeksiyonu olan grip hastalığı belirtileri itibari ile, aniden başlar, yüksek seviyede ateşle devam eder ve insanları son derece bitkin ve halsiz düşürür. Doktorlar tarafından, gribe yakalanan hastanın en az üç yada dört gün dinlenmesi ve istirahat etmesi gerektiğini, bolca vitamin ve vitamin kökenli gıdalar tüketmesi ve yatak istirahati sonrasında dinlenerek iyileşmenin gerçekleşeceğini itinayla vurgular.

Grip; insanı sadece halsizleştirir ! [YANLIŞ]

Amerika kıtasında her sene ortalama olarak 115 bin kişinin grip nedeniyle hastaneye yattığını ve tedavi gördüğünü, 25 bin kişinin ise grip yüzünden hayatını kaybettiğini biliyor muydunuz? Başta bağışıklık sistemini zayıflatan ve savunmasız bırakan grip, hastalık bulaşmasına ve dolayısıyla ölümlü vakaların oluşmasına büyük çoğunlukla sebep olur.

Grip aşısı gereksizdir ve aşı yaptıran kişi mutlaka grip olur! [YANLIŞ]

Grip aşıları %80 – %85 oranında mutlak koruma sağlar. Ancak yalnızca grip virüsü ile oluşturulduğu ve başka enfeksiyon virüslerine karşı koruyucu özellik taşımadığı için insanlar tarafından diğer solunum yolu enfeksiyonları grip ile karıştırılıp, aşının gerçekte işe yaramadığını düşünebilirler. Ayrıca grip için üretilen grip aşısı aktif olmayan yada ölü vaziyette olan virüslerden üretildiği için kesinlikle gribe yol açmaz.

Grip aşısının içerisinde bulunan yan etkileri gripten daha kötüdür! [YANLIŞ]

Grip aşısının içinde bulunan maddelerden kaynaklı yan etkileri sanıldığının aksine kötü değildir. Grip aşısının yol açabileceği alerjik semptomda reaksiyon riski, grip hastalığının yol açabileceği, ağır komplikasyon ve hastalık riskinden daha düşük seviyededir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉