• PAYLAŞ

Gülsuyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

  • 18/07/2016 - 14:22
  • 0 Yorum
  • 789 görüntüleme

Dermatoloji Uzmanı olan Dr. Ata Nejat Ertek, günümüzden çok önce bulunan Gülsuyunun cilt üzerinde son derece yararlı olduğunu belirtti.

Güllerin güzel kokusundan oldukça yararlanılarak ihtiyaç halinde parfüm olarak bile kullanılan gülsuyunun, bu özelliğinin yanı sıra cilt bakımında da oldukça fazla kullanıldığını dile getiren Dr. Ata Nejat Ertek, gülsuyunun cildi nemlendirme ve aynı zamanda temizleme özelliği sunan, buzdolaplarımızda tutarak soğuk şekilde uygularsanız, bir çok özelliğinin yanı sıra yüzünüzün kan dolaşımını da son derece hızlandırmış olursunuz. Böylece gülsuyu kullanımınız sonucunda oldukça nemlenen yüzünüz, kan dolaşımız sayesinde doğal canlı görünüme sahip olacaktır.

gülsuyu-ile-cilt-bakımı

Bilhassa gün içerisinde kullandığınız makyajı temizlemek için gül suyunu tercih etmelisiniz. Gülsuyu kullanımında dikkat edeceğiniz en önemli detay mutlaka %100 doğal olması gerektiğidir.

Gülsuyu her türlü cilt üzerinde kullanılabilir. Yağlı olan ciltlerin nem dengesini sağlar, kuru ciltleri son derece nemlendirir, cildimizde bulunan sivilce ve aknelerle savaşır.

Gülsuyunun kullanımının cilde yararları ise şu şekildedir; ciltte bulunan  kızarıklık ve şişkinliği geçirir, ciltteki tıkanmış gözenekleri açılmasına yardımcı olur, cildimize harika bir ışıltı-enerji kazandırır, sivilceleri tamamen kurutur, cilt kuruluğunu oldukça engeller.

Yağlı Ciltler İçin Gül Suyu Maskesi

gülsuyu-ile-cilt-bakımı

Yağlı cilt yapısına sahipseniz, bu görünüşünü gidermek için haftada 2 defa % 100 doğal gül suyunu hakiki pudra ile karıştırarak bir maske hazırlayıp yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu maskeyi uyguladıktan sonra tekrar gülsuyu kullanarak temizleyin. Sivilceli bir cilde sahipseniz sabah saatlerinde de temiz bir pamuk yardımı ile sivilceli yerlerinize gül suyunu sürün. Bu uygulama her gün tekrarlarsanız sivilcelerinizi kuruyacaktır.

Cildinizde bulunan lekelerinizde kurtulmak bir yolu da gül suyunu ile her gün cildinizi iyice temizlerseniz ilerleyen zamanlarda cildin lekelerden tamamen arındığını fark edeceksinizdir

Gül Suyu – Kayısı ve Gül Yağı Karışımı 

Bu kadar çok faydalı olan gül suyuna ek olarak kayısı yağı ile karıştırılıp kullanırsanız; cildiniz de koruyucu tabaka oluşmasını sağlayarak cildinize dışarıdan gelen tüm olumsuzluklara karşı son derece koruyacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉