• PAYLAŞ

Hafta 500 TL Nasıl Kazanılır

  • 21/07/2016 - 17:04
  • 0 Yorum
  • 720 görüntüleme

Asgari ücretle geçinmek, Türkiye gibi bir ülkede oldukça zordur. Özellikle kirada oturuyor, vatandaşların %80’inde olduğu gibi kredi kartı kullanıyor, kredi ödüyorsanız kazandığınız rakam ile geçinmek daha da zorlaşıyor. Ek gelir elde etmek ya da kazanç olarak en az 2000 TL kazanmak isteyenler için haftada 500 TL kazanabilecekleri iş fikirlerini bu yazımızda bir araya getirdik…

1)Özel Ders Verin

haftada-500-TL-kazanma

Matematik, İngilizce gibi seçeneklerden de para kazanabilirsiniz. Ancak hemen herkesin yaptığı bu alanlar yerine daha farklı eğitimler verebilirsiniz. Örneğin bilgisayar ile ilgili özel ders verebilirsiniz. Site yapmayı, kod kullanmayı biliyorsanız bunu nakde çevirebilirsiniz. Aynı şekilde Çince ya da Portekizce biliyorsanız da Türkiye’de fazla bilinmeyen bu dilleri öğreterek de saati 100-150 TL’den haftada birkaç ders vererek 500 TL kazanabilirsiniz.

2) Bebek Süsü, Nikah Şekeri İşleri

Bir organizasyon firması ile anlaşarak; baby shower, kına, nikah, düğün gibi organizasyonlar için şeker, davetiye, süsler yaparak evinizden para kazanabilirsiniz. Bunları kendiniz yapıp internetten de satabilirsiniz. Ancak 500 TL gibi bir rakama ulaşmanız için bu tarz işlerde biraz çevre yapmanız ve kalitenizi maksimum düzeyde tutmanız gerekiyor.

3) Instagram Satışı

haftada-500-TL-kazanma

Son dönemde Instagram satışı yaparak para kazanmak oldukça moda. İkinci el butikler, ev yapımı aksesuar ve süsler, ev eşyaları, el yapımı tekstil ya da aksesuar ürünleri derken Instagram’da satış yaparak para kazanabileceğiniz birçok sektör var. Bir önerimiz de yurtdışından ürün getirip satmanız. Özellikle kadınlar yurtdışından gelen giyim ürünleri satan sayfalara yoğun ilgi gösteriyor.

4) Özel Direksiyon Dersleri

Bunun için eğitmen sertifikanızın olması gerekiyor. Bu sertifikayı aldıktan sonra, internetten ilan vererek kendinize öğrenciler bulabilirsiniz. Özellikle kadınsanız, kadın hocalardan direksiyon dersi almak isteyen açık ve tesettürlü kadınlara ders vererek haftada 500 TL kazanmanız çok da zor olmayacak.

5) Asistanlık Yapın

haftada-500-TL-kazanma

Birden fazla kişinin freelance asistanlık işlerini yürüterek kişi başına haftalık 250 TL kazanabilirsiniz. Görüşmeler, randevular, davetleri organize edecek freelance asistan arayan iş adamı ve iş kadınlarının sayısı hiç de azımsanmayacak kadar fazla. Başlangıç olarak tanıdığınız kişilerle başlayabilirsiniz. Çevreniz genişledikçe aynı anda 3-4 kişi ile çalışarak bu kazancı daha da arttırabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉