• PAYLAŞ

Hangi Web Tarayıcısını Tercih Etmelisiniz?

  • 15/06/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 684 görüntüleme

Bilgisayarınız üzerinden internete girebilmeniz için öncelikle internetiniz ve bu hizmeti size sunacak olan bir web tarayıcınızın olması gerekiyor. Bu sektör günümüzde büyük bir rekabeti de içerisinde barındırıyor. İnsanlar o kadar hızlı olmak istiyor ki eğer bir site 3 saniye içerisinde açılmazsa bir insan için çok önemli değilse yüzde 90’lık kısmı buradan çıkmayı tercih ediyor. Bu konuda sadece web tarayıcınızın hızlı olması tabi ki yeterli değildir. Bununla birlikte internet bağlantınızın da hızlı olması gerekiyor. Ancak internet bağlantınızda bir sorun olmadığından eminseniz size tavsiyemiz doğru bir web tarayıcı kullanmanız olacaktır. Bu konuda size yardımcı olacak birkaç alternatifi sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Chrome

Google destekli bir web tarayıcısıdır. Rakipleri ile hız konusunda yarışabilmek için bilgisayarınızın işlemcisini büyük ölçüde kullanmaktadır. Tabi sadece internete girmek için kullanacaksanız bu tarayıcı en iyi tercih olabilir. Ancak internet ile birlikte farklı aktiviteler yapacaksanız bu tercih çok da mantıklı değildir. Çünkü büyük bir oranda işlemci kullanılmaktadır. Açılan her sayfa için bu oran giderek yükselmektedir. Bundan kurtulmak için size tavsiyemiz geçmişini düzenli olarak temizlemeniz olacaktır. Ayrıca birçok ekstra uygulama ile tam bir kullanıcı dostu diyebiliriz. Neredeyse tüm bilgisayar işlemlerinizi indireceğiniz doğru uygulamalar ile Chrome üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Firefox

Günümüzde Chrome ile birlikte insanların en çok tercih ettikleri web tarayıcılar arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu olması ve hızı sayesinde sürekli olarak tercih edilen bu uygulamayı da bilgisayarınıza indirerek kolayca kullanabilirsiniz. Açık kaynak kodlu olması da kullanıcılara yardımcı birçok uygulamanın bulunmasına sağlanmaktadır. Firefox bu günlerde en hızlı olan sürümünü yayınladığını açıkladı. Sizde web tarayıcı ihtiyacınızı karşılamak için bunu bilgisayarınıza indirerek rahatça kullanabilirsiniz. Firefox’un en büyük sorunu uzun süre kullanıldığında açılma ve kapanma esnasında yavaşlıyor olmasıdır. Bundan kurtulmak için web tarayıcının geçmişini düzenli olarak temizlemeniz sizin için faydalı olacaktır. Bu konuda yapacağınız temizlik ile tarayıcınızın tekrar eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Son sürümü kullandığınızdan emin olmalısınız.

Opera

Bu ikilinin yanında daha az kişi tarafından tercih edilse de hatırı sayılı bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Daha düşük boyutta olması ve diğerlerine göre aynı özellikleri bulundurması tercih sebebidir. Tabi bunun da kendisine göre sorunları bulunmaktadır. Bu sorunda sürekli kullanılan durumlarda ortaya çıkmaktadır. Geçmişini düzenli olarak temizlemek ve çerezlerden kurtulmak bu web tarayıcısının da hızının artmasına yardımcı olmaktadır.

İnternet Explorer

Günümüzde neredeyse piyasada ki en düşük para sahip olsa da ülkemizde bulunan işletim sistemleri arasında Windows’un liderlikte olması nedeniyle her bilgisayarsa sabit olarak kullanılan bir web tarayıcısıdır. Diğer web tarayıcılarına sahip olmak istiyorsanız öncelikle bunu kullanmanız gerekiyor. Günümüzde Microsoft bunu geliştirmek için çok fazla çalışma yapıyor olsa da insanlar tarafından çok da tercih edilmeyen bir web tarayıcısıdır. O nedenle bunu kullanmak tamamen kullanıcı tercihine kalmış bir durumdur. Ancak kullanmasanız dahi bilgisayarınızdan silme şansınız bulunmuyor. O nedenle en zor anlarınızda bu sizin kurtarıcınız olacaktır.

Thor

İnternetin iki yüzü olduğunu hepimiz biliyoruz. Buz dağının görünen yüzüne yukarıda isimlerini saydığımız web tarayıcıları ile rahatça ulaşabilirsiniz. Buz dağının görünmeyen yüzüne yani deeb web kısmına ise ulaşmak için Thor web tarayıcısı size yardımcı olacaktır. Kiralık katil tutmak, dolandırıcılar ile anlaşmak ve normalde ulaşamayacağınız bilgilere ulaşmak istiyorsanız bunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Emin olduğumuz bir şey varsa o da burada göreceğiniz şeyler hiç de hoşunuza gitmeyecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉