• PAYLAŞ

Hasar Kaydı Sorgusu Nasıl Yapılır ?

  • 25/07/2016 - 20:10
  • 0 Yorum
  • 721 görüntüleme

İkinci el bir araç almaya karar verdiniz ancak aracın ne gibi bir geçmişi olduğunu bilmiyorsunuz. Son yıllarda yapılan bir çalışma ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin sunmuş olduğu bir hizmet ile arabanın tüm geçmişsini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Atacağınız bir mesaj ile aracın orijinal kilometresinin kaç olması gerektiğini, herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını, karıştığı kazada ne kadar hasar gördüğünü ve bu hasar nedeniyle ne gibi bakımdan geçtiğini öğrenebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz ufak detaylar var. Yazımızın devamında sizlere bunları anlatacağız.

Hasar Kaydı Mesajı nereye Atılır ?

Öğrenmek istediğiniz aracın plaka numarasını birleşik şekilde yazarak 5664’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek verirsek 34ABC005 şeklinde mesajı 5664’e göndermelisiniz. Bu mesajın ardından kısa süre içerisinde size geri dönüş mesajı gelecektir. Mesajın içeriğinde Kayıtlarımıza göre… şeklinde bir mesaj bulunacaktır. Karıştığı kaza sayısı ve bu kazalarda aracın gördüğü hasarların maliyeti detaylı olarak yazacaktır. Bu mesajı atmanın ücreti ise 5 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Daha detaylı bilgilere ulaşmak ve aracı almadan önce her şeyini öğrenmek istiyorsanız atmanız gereken başka mesajlarda bulunmaktadır. Aracın şasi no’sunu kullanarak atacağınız mesaj sizlere aracın tüm bilgilerini daha detaylı bir şekilde geri dönmesine yardımcı olacaktır. Bunun için atmanız gereken mesajın içeriği şu şekilde olmalıdır. “HASAR S Şasi No” olacak şekilde yazılarak 5664’e mesaj atacaksınız. Bu mesajların hepsi belirli bir ücret karşılığında cevaplanmaktadır.

Şimdi ise sizlere atabileceğiniz tüm mesajların örnekleri ile bilgi vereceğiz.

Değişen Parça bilgi sorusu için: PARCA 34ABC005 Kaza Tarihi(01/01/2015)

Değişen Parça bilgisi şasi no sorgulama: PARCA S – Şasi No – Kaza tarihi

Kaza Tutanak bilgisi sorgulama: KTT 34ABC005

Kaza Tutanak kimlik no sorgulama: KTT TCKN

Tramer İhbar No Sorgulama: KTT 1000

Poliçe Bilgisi Sorgulama: TRAFIK 34ABC005 ya da KASKO 34ABC05

Temel olarak araç alırken öğrenmek istediğiniz bilgileri bu mesajları atarak detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. İçeriği hakkında daha detaylı bilgi almak içim SBM’nin sitesine giderek araştırma yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉