• PAYLAŞ

İnternet Bankacılığının Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  • 25/07/2016 - 20:06
  • 0 Yorum
  • 736 görüntüleme

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu kolaylıkların sayısının artmasına neden olan internet sayesinde bankacılık faaliyetlerimizi hızlı bir şekilde yapma şansına sahip olabiliyoruz. Ama öncelikle internet bankacılığını bankamızdan talep etmeniz gerekiyor. Bankalar son yıllarda bu alana verdikleri ilgi sayesinde tüm bankacılık işlemlerini rahatlıkla bankalar üzerinden yapma şansına sahibiz. Kullanımı kolay ve ekran yüzü basit olan sistemlerin bulunduğu internet bankacılığında yapılan birçok ücret için ya da hiçbir ücret talep edilmiyor ya da çok cüzi miktarlar talep ediliyor.

İnternet bankacılığını kullanmak için yapmanız gereken işlem çok basittir. Hangi bankanın müşterisiyseniz o bankanın hesabınızın bulunduğu şubesine giderek hesabınızı internet bankacılığına tanımlanmasını talep etmelisiniz. Sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Bu uygulamayı kullanmanız için sadece vadesiz bir hesaba sahip olmanız yeterli olacaktır. Eğer hesabınızı daha önceden internet bankacılığı için tanımlamasını yaptırdıysanız yapmanız gereken işlem bankanın web sitesine giriş yaparak oradan başvurunuzu yapmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bankaların sistemleri temel olarak aynıdır. Küçük değişiklikler haricinde aynı başvuru süresinden geçmeniz gerekiyor. Bankasın web sitesinde bulunan Online Başvuru sekmesine tıklamak ile ilk adımı atacaksınız. Bu linkte tıkladıktan sonra karşınıza internet bankacılığı müşterisi ol ya da ilk kez internet bankacılığı parolası almak istiyorum sekmelerinden birisi gelecektir. Bunlardan birisine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada TC kimlik numaranız ve bankanızda kayıtlı durumda bulunan cep telefonu numaranız istenecektir. Bazı bankalar kredi kartı bilgilerinizden bazı bölümleri de talep etmektedir.

Bu bilgilerin hepsini eksiksiz bir şekilde giriş yaptıktan sonra cep telefonunuza onaylanması için özel bir şifre gönderilecektir. Gelen şifreyi açılan yeni sayfaya girmeniz istenecektir. Bu girişi yaptıktan sonra açılan sayfada kimlik bilgilerinizin tümünü eksiksiz bir şekilde girmeniz istenecektir. Bu bilgileri de girdikten sonra internet bankacılığı sayfasına girmek için tekrar bir mesaj cep telefonunuza gelecektir. Bu gelen mesaj internet bankacılığı başvuru sürecini olumlu bir şekilde tamamladığınız anlamına gelecektir. Bundan sonra yapmanız gereken TCKN ya da banka hesap numaranız ile internet bankacılığını kullanmak için giriş yapmak olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉