• PAYLAŞ

Hayallerinizin Evine Nasıl Ulaşırsınız?

  • 14/02/2017 - 19:58
  • 0 Yorum
  • 637 görüntüleme

Hayallerinizin Evine Nasıl Ulaşırsınız?

Hayallerimiz arasında her zaman bir evimizin olması vardır. Bazı insanlar bu konuda şanslıdır. Ailesinden ona kalan bir ev vardır. Bazıları ise bu konuda şanslı değildir. Ancak çalışarak ve doğru yöntemi uygulayarak bir ev sahibi olabilirler. Bunun için günümüzde belirli yöntemler vardır. Amacı ev almak olanlara bu yazımızda izlemesi gereken yöntemleri sıra ile yazmaya çalışacağız. Dikkatli hareket ederek bu yöntemleri izlerseniz sizde istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. İlk olarak önünüzde uzun bir yol olduğunu kabul etmelisiniz. Bu kabul eden kişiler için ilk adımı atmış olduklarını rahatça söyleyebiliriz. Şimdi diğer yöntemleri sizler ile paylaşmaya çalışalım.

Yaşamak İstediğiniz Eve Karar Verin

1+1 bir evde yaşamak sizin için yeterli olur mu? Yoksa daha büyük ve oda sayısı çok olan bir evde mi yaşamak istersiniz. Buna karar vermeniz önemlidir. Ancak ekonomik durumunuz buna ne kadar izin verirse hayalleriniz de ona göre şekillenecektir. İşte bu da sizin almak istediğiniz evi tercih etmenize yardımcı olacaktır. Günümüzde çok çeşitli evler vardır. Bunlardan birisi mutlaka istediğiniz evdir.

Neye sahip olduğunuzu ve bununla neler yapabileceğinize karar verin

Hayalinizi tercih edeceğiniz evi seçerek somutlaştırmayı başardınız. Ardından elinizde olan olanakları keşfetmeye geldi. Örneğin asgari ücret ile geçimini sağlayan birisi için triplex bir ev hayali kurmak gerçekçi değildir. Onun için 1+1 ev yeterli olacaktır. İlk adımı bu şekilde atmalısınız. Ardından buna eklemeler yaparak uzun vadede gerçekten istediğiniz eve ulaşabilirsiniz. Ev almak için günümüzde insanlar bankalara gidiyor. Sizde bir bankaya giderek kredi durumunuzu öğrenmelisiniz. Alabileceğiniz krediyi öğrendikten sonra ne kadar birikime sahip olduğunuza bakın. İkisinin toplamı almak istediğiniz ev için yeterliyse gerisi gelecektir.

Taşınma işlemini gerçekleştirin

Taşınmak için hazırlanın, bu kimi zaman zor olmaktadır. Bir kiracı olsanız da uzun süre oturduğunuz bir evi terk etmek genelde insanlar için zor olur. Bu durum evi sevdiklerinden ya da komşuları ile iyi bir şekilde anlaşmalarından kaynaklanabilir. Ancak sonuçta taşınmanız gerekecek. Çünkü en büyük hayalinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Bunun için yavaş olsa da hazırlıklara başlayın. Bu yıllardır hayalinizi kurmuş olduğunuz yaşama kavuşmanız için önemli bir adımdır. Tüm planlamaları yapın ve bu taşınmayı en az maliyet ile atlatmaya çalışın.

Çaba Sarf Edin

Çabalamadan hiçbir şey olmaz. Milli piyango büyük ikramiyesinin size çıkması da bir çabanın ürünüdür. Çünkü bayiye giderek bilet almak bir çabadır. Ev almakta aynıdır. Ancak çok çaba sarf etmeniz gerekiyor. Belki yıllarınızı bu uğurda harcamanız gerekiyor. Mesela gelirinizin hayalinizde ki evi almanıza yetmediğini düşünüyorsanız kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Şartları sürekli zorlamak size hayallerinizi ulaştırmada yardımcı olacaktır.

Etrafınızda ki İnsanlardan Yardım İsteyin

Evi belirlediniz, kredi miktarınızı öğrendiniz ve birikmişinizi hesapladınız. Ancak bir açık olduğunu fark ettiniz. Bu durumun canınızı sıkacağını biliyoruz. Bunun için etrafınız da bulunan ve size güvenen insanlardan yardım isteyin. Bu yardım maddi ya da manevi olabilir. Onları ikna edebilmek için gerekli tüm detayları onlar ile paylaşın ve bu yardımı yaparak en büyük hayalinize kavuşma yolunda size yardım edeceklerini onları ikna edin.

Aceleci Davranmayın

Gerçekten arzulamış olduğunuz eve kavuşmak imkansız gibi gelebilir. Ancak doğru planlamalar ile birlikte her şeyin ihtimali vardır. Bu ihtimalin olduğunu bilin ve aceleci adımlar atmayın. Çünkü aceleci adımlar yanlış işler yapmanıza nede olabilir. Sonucun hayal kırıklığına dönüşmesine neden olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉