• PAYLAŞ

Para Biriktirirken Sağlığınızı da Kazandıran Yöntemler Nelerdir?

  • 14/02/2017 - 20:01
  • 0 Yorum
  • 589 görüntüleme

Para Biriktirirken Sağlığınızı da Kazandıran Yöntemler Nelerdir?

Bakış açışını değiştirmek insanlara her zaman avantajları olmuştur. Bunlardan birisi de farklı bir yöntem ile para biriktirmeye başlamaktır. Amacınız para biriktirmek değil sağlıklı bir hayata geçmek olmalıdır. Bu bakış açısı ile girdiğiniz yol size otomatik olarak para biriktirecektir. Günümüz toplumunun bir tüketim toplumu olduğunu hepimiz kabul ediyoruz. Bu duruma neden olan birçok durum var. Ve bu tüketime yönelik olan yapı sağlığımızın bozulmasına da neden oluyor. Sonuçlarından birisi de sağlığımızın zarar görmesidir. Şimdi sizlere hem alternatif bir yöntem ile nasıl para biriktirebileceğinizi ve hem de nasıl sağlığınızı maddeler halinde açıklamaya çalışacağız.

Sigara ve Alkol Alışkanlıklarından Uzaklaşın

Sigara ve alkol kullananlar için günümüzde basit hesaplar yaparak ne kadar büyük bir miktarı çöpe attıklarını söylenmiştir. En ucuz paketinin 10 TL olduğu sigarayı bırakırsanız yıllık kazancınız günlük bir paket sigara içiyorsanız 3650 TL olacaktır. Bu sizin aldığınız maaştan fazlasını bir yıl içerisinde sigaraya gömdüğünüzün bir göstergesidir. Ayrıca yıllar boyunca içtiğiniz sigaranın sağlığımıza ne kadar büyük zararları olduğunu söylememize gerek yok. Bunu alkol içinde dönüşebiliriz. Burada fiyat hesabı yapmak istemiyoruz. Ancak herkes alkolü fazla kaçıran kişilerin hem kendi ekonomik durumlarını hem de sağlıklarını riske attığını bilirler. Hatta alkollü durumdayken ne kadar kötü şeyler yapabileceğimizi de aklımızın bir kenarına yazmalıyız.

Araba ile her yere gitmekten vazgeçin

Neredeyse elimizde olsa arabadan hiç inmeden hayatımızı sürdürmeye çalışacağız. Günümüzde herkes bir yerlere giderek arabaları kullanmak istiyor. En yakın mesafeye yani bakkala giderken bile arabaya biniyoruz. Kabul ediyoruz araba bizim hayatımızı kolaylaştıran en önemli teknolojilerden birisidir. Ancak tüm işlerimizde onu kullanmak bize maddi olarak büyük bir yük binmesine neden oluyor. Benzin, park, aracın temizlenmesi gibi sayabileceğimiz birçok gider karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca hiç efor sarf etmediğimiz için daha hızlı bir şekilde kilo alırız ve eklem yerlerimizin kireçlenme ihtimali artar. Bu nedenle araba kullanmanızın sınırlamanızı tavsiye ediyoruz. Hem sağlığınız hem de boşa giden paranızı geri kazanmak için bunu tercih etmelisiniz.

Yıkanırken Ilık Su Kullanmak

Herkes sıcak bir şekilde yıkanmayı sevdiklerini biliyoruz. Ancak uzmanlar sıcak su ile yıkanmanın insan sağlığı için hiç de faydalı olmadığını söylediklerini sizler ile paylaşmamız gerekiyor. Sıcak su ile yıkanmak öncelikle saçların yağlanmasına, kırılmasına ve cildin kurumasına neden olmaktadır. Hatta sıcak suyun kalp krizi riskini arttırdığını söyleyenler var. Bu nedenle sıcak su kullanımı banyo yaparken azaltmalısınız. Bu sağlığınızı koruyacaktır. Ayrıca ılık su ile duş yapmak enerji tasarrufu sağlamanız için de size yardımcı olacaktır. Enerji tasarrufu yapacağınız birikim esnasında size yardımcı olacaktır. Başlarda zorlanabilirsiniz ancak zaman içinde bunların faydasını göreceksiniz.

Kilo vermeye çalışın

Basit bir diyet yapın demiyoruz. Tam anlamı ile kilo vermeye odaklanın. Bu sayede hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz hem de fit bir görüntü elde edebilirsiniz. Günümüzde alternatif para biriktirme yöntemlerinden birisi de budur. Bunu uygulayanlar çok da keyif aldıklarını söylüyorlar. Çünkü kilo verme çalışmalarına başladıktan sonra marketlerde ilk uğradığınız yer olan pahalı olan şarküteri reyonunun dan uzak durmanız sağlanacak. Bu yol size hem kilo vermenizi hem de birikim yapmanız konusunda yardımcı oluyor. Sizi anlıyoruz bu iş başlarda sizin için zor olacaktır. Ancak bir kere inanırsanız kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz. Bu yöntemlerden hepsi sizlerin hem para biriktirmesini sağlıyor hem de sağlıklı olmanıza yardımcı oluyor. Bir kez deneyin deriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉