• PAYLAŞ

Hayat Sigortası Neden ve Nasıl Yapılır?

  • 26/10/2016 - 20:19
  • 0 Yorum
  • 996 görüntüleme

Hayat Sigortası Neden ve Nasıl Yapılır?

Hayatınızın ilk bölümünde büyümek için caba harcarız orta bölümünde güzel vakit geçirmek ve geleceğimizi garanti altına almak için çabalarız. Herkesin tek amacı son perdede kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmek ve dünyaya veda edebilmektir. Bunun için birçok farklı yöntem bulunuyor. Günümüzde bu yöntemler arasında hem sizi hem de ailenizi garanti altına alanıysa hayat sigortası olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak Hayat sigortası nedir sorusuna cevap verelim.

hayat-sigortasi

Hayat Sigortası Nedir

Hayat sigortası ülkemizde emeklilik zamanında alınacak gibi düşünülüyor ancak tam anlamı ile bunu ifade etmiyor. Hayatımızın içinde başımıza gelebilecek sayısız kazaya karşı hem bizi hem de ailemizi güvence altına alma durumunu kapsıyor. Bu yayında genelde düşünmediğimiz hayat sigortasını düşünmenize neden olacak 7 maddeyi sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda hayat sigortası teminatları nelerdir öğrenebileceksiniz.

Bu ülkede yaşayan insanlar sigorta şirketleri tarafından arandıklarında, mail aldıklarında ya da reklamlara maruz bırakılmalarına rağmen tek bir ortak cevap veriyorlar. Düşünmüyoruz. Aslında bizim gibi kaza ile ölüm oranı yüksek olan bir ülkede hayat sigortası genel şartları neler öğrendikten sonra karar vermek gerekiyor. Şimdi bu şartları sizlerle paylaşmaya başlayalım. Size sağladığı yardımları gördüğünüzde belki fikriniz değişebilir.

 

Sakatlık da Maddi Destek

Ülkemizde kaza nedeniyle insan sayısı terör yüzünden ölenlerden fazladır. Bu durumlarda ölüm yerine sakatlık yaşanırsa hayat sigortası size destek sağlayacaktır. Unutmayın düşmez kalkmaz bir Allahtır. Onun için kendinizi garantiye almanız önemlidir.

Tedavi Masrafları

Başınıza gelen talihsiz bir kaza sonrasında uzun bir tedavi dönemine girebilirsiniz. Ülkemizde çalışanların yüzde 3’e yakını kaza geçiriyor. Yüzde 20’ye yakını da kaza riski ile yaşıyor. Bu durumların yaşanmasının ardından olabilecek uzun tedavi süreçlerinde size destek sağlayacaktır.

Borç Ödemesi

Hayat sigortasının içinde sadece fiziksel olarak başımıza gelecek kötü durumları karşılayacak maddeler yoktur. Aynı zamanda işlerimizde yaşanan aksilikler nedeniyle ödeyemediğimiz borçlarımızı da kapsamına almaktadır. Bu sigortayı alacağınız şirketle detaylı bir şekilde konuşarak taleplerinize uygun poliçeyi alabilirsiniz.

hayat-sigortasi-2

Gündelik İhtiyaç

O kadar kapsamlı oluyorlar ki gündelik ihtiyaçlara karşı da isteyenlere destek sağlıyorlar. Başınıza istemediğiniz bir hastalık gelmesi ya da sakatlanmanız durumunda hem ev ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacak destek hem de faturalarınızı ödeyecek bir sistem bulunuyor.

Ölüm sonrasında arkanızda kalacaklara miras bırakmak istediğiniz de

Ailenizin tüm ihtiyaçlarınızı siz karşılıyorsunuz ancak vefat ettiğiniz de onlara bir şey bırakamama endişesi yaşıyorsanız size teklifimiz hayat sigortanızı ona göre yaptırmanız olacaktır. Çünkü hayat sigortaları yaptıran kişinin ölmesinin ardından bir maddi varlık niteliğine sahip olmaktadır. Bu varlıkla hem aileniz yaşantısına devam edebilir hem de çocuklarınız eğitimlerini aksatmadan devam ettirebilir.

Vergi Avantajı

Hayat sigortası yaptıran kişiye sağladığı birçok avantajın yanı sıra vergi avantajı bulunmaktadır. Özellikle çalışanlar için sağlanan bu vergi avantajı onların ekstra bir ücret ödemeden hayat sigortası yaptırmalarına yardımcı olacaktır. Çalışanlar ya da serbest meslek sahipleri yıllık ödemeleri gereken yüzde 15’lik kısmını vergi indirimde kullanabilirler.

Hayat Sigortası Hesaplama

Hayat sigortası yaptırmamamızın en büyük nedeni çok pahalı olmasından korkmamızdan kaynaklanıyor. Ülke şartlarımıza göre yüksek ücretler talep edilse de kapsadığı alan düşünüldüğünde hiç de yüksek bir ücret olarak görülmeyecektir. Sizin ya da ailenizin başına gelebilecek her türlü olaya karşı sigortalanması çok geniş bir kapsamı ifade etmektedir. Bunun için bir sigorta şirketine giderek bir hayat sigortası yaptırmak için gerekli olan tüm detayları görüşmeye başlamalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉