• PAYLAŞ

Windows 10 İşletim Sisteminde Nasıl Yardım Alınır ?

  • 26/10/2016 - 19:19
  • 0 Yorum
  • 1122 görüntüleme

Windows 10 İşletim Sisteminde Nasıl Yardım Alınır ?

Microsoft’un geliştirmiş olduğu asistan ile Windows 10 işletim sisteminde  yardım almak isteyen kullanıcılarına destek imkanı sağlıyor. Peki, Windows 10 işletim sisteminde nasıl yardım alınır ? Bu yazımızda sizlere Cortana asistanı kullanarak nasıl yardım alacağınızı detayları ile anlatacağız.

Microsoft firmasının son olarak kullanıma sunduğu işletim sistemi olan Windows 10 ile getirdiği yeniliklerle birlikte kullanıcılarına kullanım sırasında kolaylıklar sağlamayı hedefliyor. Microsoft yardım sayfası kullanılarak yaşanan sorunlar hakkında kolaylıkla destek alınabilmesinin yanı sıra, geliştirilmiş olan yeni yapay zeka ile Windows 10 ‘da karşılaştığınız sorunlar hakkında detaylı bilgi ve yardım almanız mümkün. Windows 10 işletim sisteminde nasıl yardım alınır?

Mantık olarak bakıldığında rakip olunan Apple firmasının sesli asistanı Siri ile aynı sistemde çalışan Cortana, geliştirilmiş olan yapay zeka ile Windows 10 işletim sistemi üzerinde karşılaşılan sorunlara büyük derecede yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft firmasının geliştirdiği yapay zeka yeni sesli asistan Cortana, Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarda bulunan kişisel yardımcıdır. Günlük aktivitelerinizi kolaylaştırmak ve Windows 10 işletim sistemi üzerinde yaşadığınız problemleri çözmek adına geliştirildi.

 

windows-10-isletim-sisteminde-nasil-yardim-alinir-1

Microsoft firmasının uzun sürelerdir sahip olduğu bir karakter olduğunu söyleyebileceğimiz Cortana’yı Window 10 işletim sistemlerinde yardım almak için kullanabilmeniz mümkün. Uzun zamandır kullanımda olan ve Başlat menüsü üzerinden F1 tuşuna bastığınızda işletim sisteminiz sizi otomatik olarak Bing arama motorundan uygun olan seçeneklere yönlendiriyor. Windows 10 işletim sisteminde nasıl yardım alınır sorusunun en iyi cevabı da bu noktaya baktığınızda Cortana oluyor. Halo serisi üzerinden tanıyabileceğiniz bu kurgusal olan yapay zeka, sesli yada yazılı komutlar üzerinden sizin yaşadığınız sorunlar için yardımınıza koşuyor.

Cortana şu an için sadece Windows 10 işletim sistemi yüklü olan her cihazda bulunuyor. Türkiye bölgesi ve aynı zamanda Tükçe dil seçeneği için henüz destek verilmemesinden dolayı ilk olarak bilgisayarınızı Bölge Ve Dil Ayarları sekmesi üzerinden ABD İngilizce yapmanız gerekmekte.

windows-10-isletim-sisteminde-nasil-yardim-alinir-2

Dil ve bölge değişikliği yapmanızdan sonra aktif olacak olan Cortana’yı kullanabilmeniz için, Ayarlar sekmesi üzerinden Cortana yazarak aratırak aktif konuma getirebilirsiniz. Sesli komut sistemi ile Windows 10 işletim sistemi üzerinde yaşadığınız sorunlar hakkında Cortana ciddi şekilde destek alabilir ve sonuca kolayca ulaşabilirsiniz.

windows-10-isletim-sisteminde-nasil-yardim-alinir-3

Sesli komut üzerinden çalışan Cortana, Window 10 işetim sisteminizde yaşanan tüm sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Cortana, windows 10 işletim sistemlerinde nasıl yardım alınır sorusuna oldukça yenilikçi olan bir yanıt olmayı da başarıyor. Merak ettiğiniz yada nedenini bilmediğiniz sorunlara en etkili çözümü sunduğunu söyleyebileceğimiz Cortana, ileriki zamanlarda çok daha iyi bir donanıma sahip olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Web ve aynı zamanda  Microsoft çözüm merkeziyle tümleşik olarak veriler üzerinde tarama yapan yapay zeka, Windows 10 işletim sistemi sorunlarına etkili bir çözüm aracı oluyor. Cortana’ya çok yakın bir zamanda Türkçe dil desteği geleceği de bilinmekte ama Microsoft firması bu desteği tam olarak ne zaman sağlayacağını henüz belirtmiş değil.

windows-10-isletim-sisteminde-nasil-yardim-alinir-4

Günümüz teknolojisini göz önüne aldığınız da yapay zekaların gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer aldığını fark etmişsinizdir. Yavaş yavaş her alanda karşımızı çıkmaya başlayan yapay zekalar artık ev güvenliklerinden, akıllı telefonlara, bilgisayarlar üzerinden sıklıkla kullanılmaya devam ediyor. Bu nedenle sanırım yapay zekaları kullanmaya ve alışmaya bu günlerden alışmamız lazım yakın zaman da bir çok alanda geliştirilmeye devam eden yapay zekaları kullanacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉