• PAYLAŞ

Home Office Çalışanlar Erteleme Alışkanlıklarından Nasıl Kurtulur?

  • 24/02/2017 - 20:49
  • 0 Yorum
  • 528 görüntüleme

Home Office Çalışanlar Erteleme Alışkanlıklarından Nasıl Kurtulur?

Günümüzde giderek sayıları artan home Office çalışanların en büyük sorunlarının başında erteleme alışkanlıkları gelmektedir. Bunu düzeltmek onların daha çok iş yapmalarına ve kazanç elde etmelerini sağlayacak olmasına rağmen bu alışkanlıklarından bir türlü kurtulamıyorlar. Bu yayınımızda home Office çalışanlarının erteleme alışkanlıklarından nasıl kurtulacaklarını anlatmaya çalışacağız. Bu sayede daha düzenli ve programlı bir şekilde çalışarak işlerini ertelemeden yapmaları sağlanmış olacak. Erteleme alışkanlığının en büyük nedeni kimsenin onlara o işe yapmaları konusunda bir zorlama yapmamasından kaynaklanmasıdır. Bu rahatlıkta genelde işin son anda yapılmasına neden olmaktadır. Amaçlanan işi aldıktan sonra en kısa sürede bitirmek olmalıdır.

Düzenli bir hayatınız olmalıdır

Öncelikle bu şekilde çalışanların hayatlarının düzensiz olduğunu kabul etmeliyiz. İstedikleri zaman yatıp istedikleri zaman da kalkma serbestlikleri olmaları düzensiz bir hayat yaşamalarına neden olmaktadır. Bu kötü bir alışkanlıktır. Bunun önüne geçilmesi için esneklikten vazgeçilmeden kısmen olsa da düzenli bir hayata sahip olmaları sağlanmalıdır. Bunun için yatış ve kalkış saatleri kendilerine göre belirlenmelidir. Düzensiz bir hayat sadece iş konusunda değil sağlık ve disiplin konusunda da onlara çeşitli sorunlar çıkaracaktır. Ve uzun bir süre kendilerini toplamakta zorluk çekeceklerdir. Yapmanız gereken düzenli bir şekilde yaşama alışkanlığı kazanmak olmalıdır. Kalkış ve yatış saatleriniz belirli olmalıdır, aynı zamanda çalışma saatleriniz de belirli olmalıdır.

Etrafınızda saat bulundurun

Home Office çalışmanın avantajlarından birisi olarak saatlere bağlı kalmadan çalışmak vardır. Sabah 9 akşam 5 rutini sizin için geçerli değildir. Ancak bu işlerin zamanında yapılmamasına neden olur. O nedenle de yapılması gereken düzenli bir şekilde çalışamamak sorun teşkil edecektir. Bundan kurtulmak için elinizde olan işleri aldığınız anda belirli bir şekilde yapılmasına karar verilmelidir. Yapmanız gereken etrafınızda bir saat bulundurarak gün içinde o iş için ne kadar süre ayıracağınızı ve o sürenin hangi saat dilimleri arasında olacağına karar vermelisiniz. Günün hangi saatinde işe başlayacaksanız o saatte masanın başında olmalısınız. Sakın pijamalarınız ile işin başına geçmeyin bu iş psikolojisine girmenize engel olacaktır.

Çalışmanızı sağlayacak hatırlatıcılar bulundurun

Serbest çalışmanın en büyük dezavantajı bir türlü işe konsantre olamamaktır. Bunu yapmanızı sağlamak için etrafınızda sizi işe motive edecek küçük hatırlatıcılar bulundurmalısınız. Bunun için size tavsiyede bulunamayız. Çünkü her kişinin hatırlatıcısı farklı olabilir. Kimisi için bir resim bu işi görürken, kimisi için de önemli bir söz yardımcı olabilir. Bunlar gibi hatırlatıcıları masanızın etrafında bulundurmaya çalışın. Bunlara arasında düzenli olarak ödemek zorunda olduğunuz faturaları da ekleyebilirsiniz. Ya da hayalinizi kurduğunuz bir araba maketini bulundurabilirsiniz. Bunlarla yapılmak istenen kendinizi iş yapmaya motive etmek olmalıdır. Sadece çalışma masanıza değil evin içinde ki her odaya bunları yerleştirmelisiniz.

Gerçek bir çalışma alanı oluşturun

Bir laptop ile iş yapıyorsanız evinizin her alanı sizin çalışma alanınız olacağı için bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu zorluklar ile baş edebilmek ya da karşılaşmamak istiyorsanız evinizin bir bölümde gerçek bir çalışma alanı oluşturun. İşiniz için gerekli tüm araç ve gereçler orada olsun ve isteseniz bile o alandan kurtulamayacağınız şekilde düzenlemeler yapın. Çalışma alanınızın karmaşık olmamasını sağlayın. Düzenli ve her detayın dikkatlice yerleştirilecek olmasına özen gösterin. Bu bölüm içerisinde dikkatinizin dağılmasına neden olacak televizyon, yatak ya da oyun konsolu gibi unsurların olmamasına da dikkat etmelisiniz. Home Office çalışmanın bir çok avantajı vardır. Bunlardan yararlanmak istiyorsanız erteleme alışkanlığınızdan kurtulmanız şarttır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉