• PAYLAŞ

İkili Opsiyon Nasıl Yapılır?

  • 24/07/2016 - 17:33
  • 0 Yorum
  • 1114 görüntüleme

Ekonomi içerisinde çok sayıda yatırım aracı vardır. Bunlar kazanç derecelerine göre birbirlerinden ayrılır. Az risk olan yatırımların kazancıda azdır. Riski yüksek olursa kazancınızda otomatik olarak yükselecektir. Aynı şekilde kaybınızda yüksek olacaktır. Bilinen ve insanlar tarafından en çok tercih edilen yatırım araçları altın, döviz ve borsa olarak söyleyebiliriz. Çok sayıda insan yatırım dendiği zaman bu kaynaklara yönlenmektedir. Bir de yüksek kazanç sağlayan kısa vadeli yatırım araçları vardır. Bunlardan birisinin ikili opsiyon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İkili opsiyon nedir? Kısaca anlatalım. Çok basit bir temeli vardır. Seçmiş olduğunuz yatırım opsiyonunun kısas süre içinde aşağı ya da yukarı hareket etmesine göre kazanç elde edeceksiniz.

Sade bir örnek ile bunu size anlatmaya çalışalım. USD-EUR paritesini alalım. Bizim yatırım yapacağınız sırada 1.076554 olduğunu görüyoruz. Yatırımımızı 100 dolar olarak yapıyoruz. Ekranı yakından takip etmeye başlıyoruz. Alacağınız konum bu esnada çok önemlidir. Konumuz sırasında kur aşağı eğilime olursa 100 dolarınızın tamamen kaybedebilirsiniz. Ancak konumunuz kurun yukarı eğilimde olduğu sırada süresi dolarsa 5 dakikalık bir yatırım ile 80 dolar kazanabilirsiniz. Risk çok yüksek gibi görünse de kazanç da aynı oradan yüksek olacaktır. Bunu genellikle trader olarak isimlendirilen kişiler kullanır. Temelde yatırımcı olarak kabul edilen kişiler sermayelerini daha garanti gelir getiren yatırım araçlarını kullanmaktan yana kullanacaklardır.

İkili opsiyon kimi çevrelere göre çok sayıda dezavantajı olduğu kimi çevrelerce de çok sayıda avantajı vardır. Bu kişinin yatırım durumuna göre farklılık gösterebilir. Kısaca anlatmamız gerekirse seansın sonunda maksimum kaybedeceğiniz tutar yatırdığınızdan fazlası olmayacaktır. Bu durum kimilerine göre bir avantaj olarak görülürken kimilerine göre dezavantaj olarak görülebiliyor. Bu tamamen sizin o anki konumunuzla alakalı bir durumdur. Çok kısa vadeli bir yatırım aracıdır. 5-10-15 dakika gibi kısa süreler içinde yüksek gelirler elde edebileceğiniz gibi yüksek derecede kayıplar da yaşayabilirsiniz. Biz size USD-EUR paritesi için örnek verdin ama çok sayıda farklı kaynak içinde ikili opsiyon yapılabilir. Bu size kalmış bir seçenektir. Hisse senetleri, döviz çifrleti ve emtialar da kullanılabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉