• PAYLAŞ

İngiltere Çalışma İzni Nasıl Alınır?

 • 03/07/2017 - 20:30
 • 0 Yorum
 • 968 görüntüleme

İngiltere, birçok yönüyle insanları cezbetmektedir. Gerek ülke yapısındaki kararlılık, gerekse de ekonomik olanaklar; insanların bu ülkede yaşamak istemelerine neden olmakta. Ülkemizdeki insanlar İngiltere’ye farklı amaçlar ile gitmektedirler. Turistik geziler, iş gezileri, oturma ve çalışma gibi istekler, belirli şartları yerine getirdiğinizde sizlere sunuluyor. İngiltere’ye vize almak istediğinizde bir İngiliz Başkonsolosluğuna giderek, başvuru yapabilirsiniz. Bu başvurunuz sonrasında sizin için uygun olan vizenin hangisi olduğunu, yetkililer size bildirecektir. Ancak eğer İngiltere’ye çalışmak amaçlı gidiyorsanız, bu yazımızda İngiltere çalışma izni nasıl alınır sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de Çalışmak

İngiltere birçok insan için rüya bir ülke niteliğinde. Haliyle burada çalışmak isteyen birçok kişi mevcut. İngiltere’de çalışma izni için TIER 2 vizesi almanız gerekmektedir. Bu vizenin özelliği ise sizin bir iş verenin izni ile ülkede çalışmanızı sağlamasıdır. Bu vize sayesinde uzun süreler boyunca İngiltere’de çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki bu vize, uzun süre çalışma izni veren tek vizedir. Ancak bu vizeyi alabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. İlk olarak şuan ülkenizde çalıştığınız meslek için İngiltere’de bir açık olmalıdır. İngiltere’de işe girmek istediğiniz firmada, eğer sizin mesleğinizde açık yoksa; bu işi alamazsınız. Bu konuda yapabilecekleriniz oldukça fazla. Çünkü İngiltere iş olanakları oldukça geniş. İngiltere denildiğinde, akla hemen dil düzeyi de gelmektedir. Vize başvurusu yaparken, dil düzeyinizin iyi derecede olması gerekmektedir. İnsanlarla iletişim kurarken zorlanmamalısınız.

 

İngiltere Çalışma İzni İçin Gereken Evraklar

İngiltere’de çalışmak için başvururken, yanınızdaki bazı belgeleri hazır olarak bulundurmalısınız. İşte vize için gerekli belgeler!

 • Gidiş ve dönüş vakilteriniz arasında geçerliliğini yitirmeyecek bir pasaport
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Pasaportunuzun en baştaki 4 sayfasının fotokopisi( mümkünse renkli olsun)
 • Biyometrik olarak hazırlattığınız iki adet fotoğraf
 • İngiltere’de herhangi bir yardıma ihtiyacınız olmadan çalışabileceğinize dair maaş bordronuz
 • Eğer öğrenci iseniz, aile bireylerinin maaş bordroları
 • Öğrenci iseniz, eğitim durumunuzu gösteren bir belge
 • Herhangi bir suç işlemediğinize dair Emniyetten almış olduğunuz bir sicil kaydı

Bu belgeleri tam olarak ulaştırdığınız zaman, 3 hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz cevap alacaksınız. İngiltere çalışma vizesi ücretini merak edenler için, bu durumun farklılık gösterebileceğinden bahsetmemiz gerekecek. Eğer çalışma izni alıp, vize ücretini ödemeniz gerekiyorsa ve hala ücreti öğrenemediyseniz; birçok vize sağlayan firmaya danışmanız gerekmektedir. Çalışma izni alırken tabi tutulduğunuz şartlara göre vize ücreti ödemeniz gerekecektir. Bunu da en iyi vize şirketleri bilmektedir. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse durumunuza göre 400-3000 Euro arasında değişmektedir.

 

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉