• PAYLAŞ

İngiltere Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

  • 03/09/2016 - 15:20
  • 0 Yorum
  • 980 görüntüleme

Yurt dışında yaşamak ya da yurt dışında çalışmak isteyen bireyler için ilk sıralarda İngiltere bulunuyor. Uluslararası kullanılan lisan olan İngilizcenin doğru ve iyi bir derecede öğrenme imkanı olması İngiltere’yi cazip hale getiren etkenler arasında. Oldukça yüksek gelir düzeylerine sahip olan İngiltere, bu anlamda çalışmak, turistik gezi, okumak ya da dil öğrenmek için bakıldığında tercih edilen ülkelerin ilk sıralarında geliyor. Fakat İngiltere Türk vatandaşlarına ya da yabancılara oldukça zor vize veren ülkelerin en başındadır. İngiltere’ye gitmeye karar verenler için İngiltere vize başvuru formunun da tamamen İngilizce olarak doldurulması zorunludur. İngilizce olarak düzenlenen başvuru belgesi online olarak hazırlanarak da başvuru yapılabilmektedir. Fakat ülkede çalışma amaçlı olarak gitmek isteyenlerin, çalışma izni yada çalışma vizesi başvurusu yapmaları gerekiyor. İngiltere topraklarında çalışmak isteyen bireylerin öncelik olarak çok iyi ve akıcı olarak İngilizce bilmeleri gerekiyor. Bu detayların dışında ise İngiltere’de iş olanakları göçmen olanlar için çok da fazla değildir. İngiltere üzerinden cazip iş teklifi alanlar, iyi ve nitelikli CV’si bulunanlar, iyi bir eğitim düzeyinde olanlar, İngiltere topraklarında revaçta olan ve yoğun olarak talep edilen bir alanda iş tecrübesi olanlar haricinde, pek fazla iş bulma hayali ile gidilecek bir ülkeler arasında değildir. Fakat bu özelliklere sahip olan bireyler için de İngiltere topraklarında çalışmak için aşağıda detaylarını verdiğimiz vizelerden uygun olan birisine başvurmaları gerekiyor.

Çalışma İzni Vizesi; TIER 2 – TIER 5

İngiltere topraklarında çalışma vizesi Tier 2 – Tier 5 gibi türlere ayrılmıştır.

Tier 2 yada Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi türlerinin İngiltere Çalışma İzni yani Work Permit gerektiren vize türleridir. Tier 2 yada Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi alabilmeleri için İngiltere topraklarında çalışılacak iş yerinin kesin olarak hazır olması kısaca işe davet edilmiş olmak gerekiyor. Böyle bir durum varsa zaten işveren sizin adınıza İngiltere Çalışma İzni için başvuru yapması gerekecektir.

ingiltere-calisma-vizesi-ve-calisma-iznir-nasil-alinir

İngiltere Çalışma Vizesi kesin olarak başvuru sahibi belli olan ve size İngiltere topraklarında iş teklifi yapan iş yeri sahibi tarafından yapılması gerekmektedir.

Bu vizeye başvurusunun yapılabilmesi için öncelik olarak işveren sponsorluk kaydını yaptırarak, gerekli izinlerin tamamını almış olmalıdır.

Belirtilmiş olan iş ve istihdamlar ücretli yada ücretsiz de olabilir.

Eğer bir başvurulacak kişi bir şirkette çalışılacaksa başvuru yapacak şirket sahibinin şirket içindeki hissesi %10 dan mutlaka çok olmamalıdır. Aynı zaman da 16 yaşından küçük olan kişilerin başvurusu kabul edilmiyor.

İngiltere Topraklarında Çalışma İzni Vizesi iş sözleşmesinde bulunan süreye 1 ay eklenerek veriliyor. Örnek olarak sözleşme 3 yıl olarak belirlenmiş ise 3 yıl + 1 ay olarak vize süresi veriliyor. Vize süre bitiminde aynı işyerinde üzerinde çalışanların şartları değişmemiş ise uzatmak için yeniden başvuru yapması gerekiyor.

Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere topraklarında giriş yapıldıktan sonraki 7 iş gün, içerisinde polis kaydı yaptırılması gerekiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉