• PAYLAŞ

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 02/11/2016 - 18:51
  • 0 Yorum
  • 849 görüntüleme

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Son dönemlere bakıldığında farklı özellikler eklenerek iyi bir gelişmenin sağlandığı Instagram uygulamasında yeni bir özellik olan canlı video kullanıcılara sunuluyor.

instagram-canli-yayin-ozelligi-nedir-ve-nasil-kullanilir

Sosyal platformun tercih edilen uygulamaların arasında olan Instegram kullanıcılarının video ve hikayeler gibi farklı özellikler ile daha fazla beğenisini toplayan Instagram, hızlı gelişimini sürdürüyor. Özellikle Android işletim sistemlerine yönelik olarak geliştirilen son versiyonunda canlı video özelliğinin bazı kullanıcılara sunulduğu görüldü. Şu anda test sürümünü deneme yetkisi bulunan kullanıcılar tarafından Instagram Beta sürümünde test edilen özellik ile kişilerin canlı yayın yapabilmesi mümkün.

Instegram uygulamasına gelen yeni özelliğin 24 saat geçmesinden sonra pasif olacağı ve kullanıcıların canlı yayın yapmalarından sonra bu canlı yayınlarını 24 saat kadar profilinde tutabileceğini ve sonrasında otomatik olarak silineceği belirtiliyor. Bu açıdan canlı yayın etkinliklerinin çok daha hızlı olarak yapılması amaçlanıyor. Kullanıcılar uygulama içerisinden Go Insta! adı verilen butona dokunarak başlatacakları canlı yayınları yayınlayabilecek. Çektikleri canlı yayın bitiminden sonra ise video olarak kayıt edilerek kullanıcının profilinde yer alacak.

instagram-canli-yayin-ozelligi-nedir-ve-nasil-kullanilir-1

Instegram kullanıcılar takipçileri ile ilgili 24 saat boyunca bu videoları paylaşabilmesinin imkanı olacağı gibi 24 saat geçmesi ile herhangi bir farklı işlem yapılmasına gerek olmadan sistemden videolar otomatik olarak silinecek.

Canlı yayın konusunda sosyal medya devleri olacağın hızla yarışmaya devam ediyor. Uygulamalarda yapılan hızlı güncellemelere neredeyse kullanımda olan bütün sosyal medya devleri karşılık veriyor. Aslına bakıldığında bu şekilde devam ederse nerdeyse sosyal medya üzerinde kullanılan bütün uygulamalar aynı olacak. Facebook akım yaratma konusunda oldukça ilerde gibi duruyor, genel olarak bakıldığında bir çok yenilikçi olan gelişme ilk olarak Facebook uygulamasına geliyor.

instagram-canli-yayin-ozelligi-nedir-ve-nasil-kullanilir-2

Instagram uygulaması için sunulacak olan bu özelliğin kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplaması bekleniyor. Özellikle son dönemlere bakıldığında canlı yayın uygulamalarına kullanıcıların son derece ilgi gösterdiği bir süre içerisinde Instagram için canlı yayın gibi bir yeniliğin yapılması da kuşkusuz olarak sosyal medyanın kullanım oranlarını oldukça arttıracak ve uygulama üzerinden paylaşımlarda bu sayede daha yüksek oranlara ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉