• PAYLAŞ

Instagram ‘da Hikaye Cevapları Nasıl Engellenir ?

  • 14/12/2016 - 17:27
  • 0 Yorum
  • 846 görüntüleme

Instagram ‘da Hikaye Cevapları Nasıl Engellenir ?

 

Dünyada ve ülkemizde sevilerek kullanılan popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram ‘a yakın zamanda kazandırılan özellikler arasında olan hikayeler kullanıcıların birbirinden farklı içerikler paylaşmasına olanak sağlıyor. Kullanımda olan bu yeni özelliğin daha fazla dikkat çekmesi adına ekranın en üst kısmında yer alıyor, özellik kullanılarak yapılan paylaşımlar, slayt şov ve videolar 24 saat içerisinde otomatik olarak siliniyor. Uygulamanın sunduğu bu özellik kullanıcılar tarafından sevilmesine rağmen bazı can sıkıcı yanları da bulunuyor. Instagram hikayeler özelliğini kullanarak varsayılan olarak paylaşım yaptığınızda tüm yayınlanan hikayelerin halka açık olmasını sağlıyor ve bu nedenle her bir hikayede  bulunan butona tıklayan herkes size özel mesaj gönderebilme imkanına sahip oluyor. Genel olarak gelen yorumlarla kıyaslandığında daha çok kişisel olan mesajlardan dolayı Instagram uygulamasının gelen kutusu tam anlamıyla çöplüğe dönüşebiliyor. Bu yazımızda Instagram uygulamasında tanımadığınız kişiler tarafından gelen bu mesajlarla yüzünden mesaj kutunuzun doldurmasını nasıl engelleyebileceğinizin  çözümünü detayları ile aktaracağız.

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır ?

Instagram hikaye cevaplarının kapatılması işlemi Android ve İos işletim sistemi kullanan bütün cihazlarda engellenebiliyor. Uygulayacağınız birkaç basit adından sonra mesaj kutusunun dolmasını son verebileceksiniz. Akıllı cihazlarınızdan Instagram uygulamasını başlatın ve ardından ekranınızın sağ alt kısmında yer alan kullanıcı ikonunun üzerine dokunun aşağıda yayınladığımız görselden adımları takip edebilirsiniz.

 

Uygulama içerisinden kullanıcı profiline giriş yapmanızdan sonra, Instagram ayarlarını görebilmeniz için ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı menüye üzerine tıklayın. İOS işletim sistemli cihaz kullanıcıları ekranda bulunan dişli ikonu üzerine  tıklamalı.

 

 

Kullanıcı profilinden ayarlar menüsüne giriş yapmanızdan sonra ekranı aşağıya doğru kaydırarak Hesap sekmesine girin ve alta inin buradan Hikaye Ayarlarını  sekmesine giriş yapın.

 

 

Hikaye ayarları menüsünde kurulum sırasında varsayılan ayar olarak gelen Mesaj Yanıtlarına İzin Ver sekmesi seçili olacak, sizler bu ayarı kapalı konuma getirin Bu kısımda iki farklı ayar yapabilirsiniz, isteğiniz doğrultusunda tamamen kapatmak yerine sadece takip ettiklerinize mesaj yollayabilmeleri için izin verme imkanınızda bulunuyor.

 

 

Gerekli olan ayarlarınız yapmanızdan sonra iki kez geriye doğru gidip yaptığınız ayarların kaydedilmesi işlemini tamamlayın.

Sizlere sunduğumuz önergeleri takip ederek tanımadığınız kullanıcılar tarafından size gönderilen mesajları tamamen engellemiş oluyorsunuz. İsteğiniz doğrultusunda sadece takip ettiklerinize izin verdiyseniz mesaj kutunuza sadece bu kullanıcılardan mesaj gelecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉