• PAYLAŞ

İnstagram Fotoğraf Nasıl İndirilir?

  • 26/04/2017 - 09:44
  • 0 Yorum
  • 938 görüntüleme

İnstagram Fotoğraf Nasıl İndirilir?

En popüler fotoğraf uygulaması olan Instagram bazı konularda kullanıcılarına kısıtlamalar getiriyor. Bunlardan birisi beğendiğiniz fotoğrafı telefonunuza kaydedememenizdir. Bildiğiniz gibi İnstagram bir telefon uygulaması olsa da istenmesi halinde web üzerinden de uygulama kullanılabiliyor. Hem İOS, hem de Android’in yanı sıra web ile bu uygulama üzerinde nasıl fotoğraf indirebileceğinizi sizlere anlatacağız bu sayede beğendiğiniz fotoğrafları kendi arşivinize rahatça dahil edebileceksiniz. Bu işlemleri yapabilmek için ek programlar ya da bazı web sitelerinden yararlanmanız gerekiyor. Çok basit işlemler olduğu için kısa bir işlem ile rahatça fotoğrafları telefonunuza indirebileceksiniz. Şimdi web ile nasıl fotoğraf indirebileceğinizi anlatarak başlayalım.

Web İnstagram fotoğraf kaydetme nasıl yapılır?

Öncelikle bu sistem üzerinden fotoğrafı indirmek için downloadgram.com adresine giriş yapmanız gerekiyor. Bu siteye instagram’ın URL adresini girmeniz gerekiyor. Bu URL adresi fotoğrafın sağ üzerinde bulunmaktadır. Bunu kopyala yapıştır yöntemi ile rahatça gerekli bölüme girişini yapabilirsiniz. Hemen alt kısmında indir butonuna tıklayarak fotoğrafı bilgisayarınıza yüksek bir çözünürlükle kaydedebilirsiniz. Zor bir durum gibi gözükse de birkaç kez yaptıktan ne kadar kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz. İnstagram üzerinden yayınlanan fotoğrafları web üzerinden indirme yöntemi budur. İOS ve Android için yapılacakları yazımızın devamında sizlere anlatmaya çalışacağız.

İOS üzerinden İnstagram Fotoğraf nasıl indirilir?

Akıllı telefon uygulaması ile piyasaya çıkan bu fotoğraf paylaşma programı üzerinden telefonunuza beğenmiş olduğunuz fotoğrafları indirmek istiyorsanız yapmanız gereken APP Store üzerinden ek bir uygulama indirmek olacaktır. Çünkü uygulamayı yöneten firma net bir şekilde içeriklerin telefonlara kaydedilmesini istemiyor. Ekran görüntüsü alarak yapılan kayıt işlemleri ise çok sağlıklı görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamıyor. İOS yani İphone marka bir telefonunuz varsa yapmanız gereken basit bir uygulamayı telefonunuza indirmek olacaktır. Bunun için çok sayıda uygulama bulunsa da biz sizler için Video & Photo Downloader for Instagram isimli uygulamayı indirmenizi tavsiye ederiz. Bu uygulama en basit ve kolay bir şekilde size uygulama indirme fırsatı sunuyor. Web ile yaptığınız gibi bu uygulama içinde URL’yi almanız gerekiyor. URL’yi kopyaladıktan sonra indirmiş olduğunuz uygulamayı açarak gerekli alana yapıştırarak Paste URL tuşuna basmanız gerekiyor. İstemiş olduğunuz resim sizin fotoğraf arşivinize anında indirilecektir. Bunun için size herhangi bir uyarı gelmeyecektir. Sağlamasını yapmak için arşivinizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Android üzerinden Instagram fotoğraf nasıl indirilir?

Web ve İphone için nasıl fotoğraf indireceğinizi sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. En son ise Android için bu uygulama üzerinden içeriğin nasıl kayıt edileceğini sizlere anlatmaya çalışacağız. Bunun için de yapmanız gereken Play Store üzerinden bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Instasave isimli uygulamayı bulup, indirdikten sonra kurulumunu yapmanız gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra açmalı ve Instagram simgesine dokunarak açmanız gerekiyor. Bu uygulamayı çalışır duruma getirdikten sonra gerçek uygulamayı çalıştırmalısınız. Ardından URL’yi kopyalayarak yapıştırdıktan sonra sizin için kısa süre içerisinde fotoğraf telefon hafızasına indirilecektir. Diğer yöntemlere nazaran daha kolay bir şekilde istediğiniz işlemi yapma fırsatı sunuyor.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra popülerliği her geçen gün artmaya devam eden fotoğraf paylaşım platformuna belki de en çok tepki bu konuda geliyor. Ancak kullanıcılarından gelen bu tepkilere rağmen şu ana kadar bu konuda bir değişiklik yapacaklarına dair herhangi bir işaret bulunmuyor. Sunmuş olduğu fotoğraf filtreleri ile vazgeçilmez olmayı başaran uygulama belki de bu sınırlamaları kaldırdığında kullanıcıları tarafından daha çok sevilecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉