• PAYLAŞ

RESMİ YERLERDE HANGİ KIYAFETLER GİYİLİR?

  • 26/04/2017 - 12:47
  • 0 Yorum
  • 1096 görüntüleme

RESMİ YERLERDE HANGİ KIYAFETLER GİYİLİR?

Eğer kıyafet seçimi konusunda ne kadar dikkat ederseniz edin şık olsanız dahi yerine göre giyinmeyi bilmez iseniz her zaman rüküşlük tuzağı sizi bekliyor olacaktır. Şık olmak için yerine göre giyinmesine bilmek gerekir. Ancak yerine göre giyinilmesi bilindiği zaman anlam kazanır. Her yere şık gidilmesi veya her yere spor tarzda kombinler oluşturup gidilmesi çok büyük hata olur. Bu nedenden ötürü nerede ve ne zaman ne giyilmesi gerektiği konusuna oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde planlamalar yapılırken giyilecek olan kıyafetlerin değişik ortamlara uyumlu olabileceği göz önüne alınmalıdır. Özellikle de resmi bir yere gidilecek ise bu konuda kıyafetlere oldukça dikkat edilmelidir. Sonuçta gidilecek olan yer bir resmiyet taşıdığı için saygınlık ve itibar önem arz edecektir. Hem kendi saygınlığınızı ön plana çıkarmalısınız ve hem de karşıdaki insanlara ve bulunan ortama saygılı olduğunuzu göstermeniz gerekir.

Örnek verilecek olursa kariyeriniz adına önemli olan ilk adımı atmak için bir iş görüşmesine gideceksiniz. İş görüşmesine gidilirken zarif olmak elbette oldukça önemlidir. Fakat zarif olmaktan çok gideceğiniz iş görüşmesinde psikolojik olarak hafif heyecan ve gerginlik yaşayabileceğiniz için kıyafet olarak rahat elbiseleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Eğer kıyafet içerisinde kendinizi rahatsız hissedersiniz bu iş görüşmesi sırasında size olumsuz bir şekilde yansıyacaktır. İş görüşmeleri için ideal kıyafetler arasında klasik ceket ve etek kombini oluşturabilir ya da takım elbise giyebilirsiniz. Temiz ve ütülü bir gömlek ve pantolon tercih etmeniz sizin bu görüşmeyi ciddiye aldığınızı gösterecektir. Zarif aksesuarlar kullanmalısınız. Uzun topuklu ayakkabılar yerine kısa topukluları tercih etmelisiniz.

Bir şirkette önemli bir pozisyonda çalışıyorsunuz ve akşam yemeği beraber yenilerek toplantı kararı alındı. Bu tip yerler ise yarı resmi olan ortamlardır. Hem yemeğe çıkılacak tarzda ve hem de toplantı olacak bir mekâna göre kıyafet kombini belirlemesiniz. Yemek yer iken ceketinizi çıkarıp rahat etmek isteyeceksiniz. Bu nedenle içinize giydiğiniz gömleğin ortama uygun olup olmadığına dikkat ediniz. İnsan yemek yer iken rahat etmek ve rahat konuşmak isteyeceği için ortama uygun olan sade ve fazla abartılı aksesuar kullanmadan kıyafet seçmelisiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉