• PAYLAŞ

Instagram kimlik doğrulama nasıl yapılır?

  • 16/08/2016 - 18:40
  • 0 Yorum
  • 1675 görüntüleme

Twitter’ın yakın zamanda kullanıcıları için kimlik doğrulama seçeneğini aktif hale getirdiğini ve bunun nasıl yapılacağı konusunda sizlere bilgi vermiştik. Bu yazımızda sizlere Instagram için kimlik doğrulamanın nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Hesabınızın orijinal olmasını ve sadece size ait olmasını istiyorsanız sizde kimlik doğrulama yaptırarak hesabınızı kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Bu kimlik doğrulaması yapmak aynı zamanda kendinizi daha fazla güven altına almanıza yardımcı olacaktır. Çok sayıda Instagram kullanıcısı kolay olması nedeniyle Facebook hesabını kullanarak uygulamaya giriş yapıyor. Tabi bu şekilde giriş yapılması kolay olsa dahi bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü bu tür girişlerde bazı güvenlik açıkları baş gösterebiliyor. Cep telefonunuz yardımı ile telefon numaranız, mail adresiniz ve güvenlik soruları yanıtlamadan uygulamaya bağlanma yaparsanız Instagram hesabınızı doğrulama başvurunuzu kabul etmeyecektir. Eğer Facebook üzerinden uygulamaya girerek hesap oluşturacaksanız cep telefonu numaranızın Facebook’da kayıtlı olması gerekiyor.

Instagram kimlik doğrulama nasıl yapılır

Instagram yönetimi geçtiğimi aylarda iki faktörlü kimlik doğrulaması yapılacağının kararını aldı. Bunun nedeni ise yukarıda sizlere bahsettiğimiz durumdan başka bir şey değil. İki faktörlü kimlik doğrulamasının ne olduğu ve nasıl yapılacağını anlatalım. Uygulamaya Facebook üzerinden giriş yaparken kısa mesaj gönderilmesini onaylarsanız yapabileceğiniz bir doğrulamadır. Bu seçeneği tıkladıktan sonra size doğrulama mesajı gönderilecektir. Son zamanlar giderek artan güvenlik sorunları nedeniyle alınan bu kararı yavaş yavaş tüm kullanıcılarına ulaştırma konusunda çalışmalar devam ediyor.

İki faktörlü kimlik doğrulaması aynı zamanda kullanıcıları birçok dertten de kurtaracaktır. Şifremi unuttum, e-postam gelmiyor, ya da mail adresime onay kodu gelmiyor gibi sorunlar ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Eğer sizde iki faktörlü kimlik doğrulama yaptırırsanız hesabınıza girmek isterken Instagram tarafından size bir kısa mesaj gelecektir. Bu mesajda yazan kodu giderek hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bu aynı zamanda sizin hesabınızın güvenliğini de arttırmanız yardım edecektir. Çünkü bu sayede telefonunuz üzerinde bulunan uygulama haricinde kimse hesabınıza giriş yapamayacaktır. Güvenlik açısında çok kritik gibi görünen bu kararın yakın zaman içerisinde tüm Instagram kullanıcılarının hizmetine sunulacağını söyleyebiliriz.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.3]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉