• PAYLAŞ

İnternet Fenomeni olmak nasıl para kazandırır?

  • 16/08/2016 - 19:04
  • 0 Yorum
  • 929 görüntüleme

Para kazanmak için standart işlerin dışında hiç kimsenin cesaret edemediği alanlar girerek para kazanabileceğinizi biliyorsunuzdur. Bu alanlara teknolojinin sayesinde internet fenomenliği de eklendi. Bu sayede birçok insan çok büyük paralar kazanabiliyor. Bu konu devletin de dikkatini çekti ve bu alandan para kazanan insanlardan vergi alınmasına karar verildi. Kazandıkları paraların inanılmaz boyutlara ulaştığı yönünde söylentiler var. Peki, internet fenomeni olmak insana nasıl para kazandırır. Bu konuda topladığımız bilgileri sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Bu konuyu sizlere bir örnek yardımı ile anlatacağız. İnternet fenomeni olan bu örnekte bir insan değildir. Bir köpek yavrusunu yol kenarında bulan Courtney Dasher onun bir internet fenomeni olacağını düşündümü bilmiyoruz ancak şu an köpeği sayesinde yüksek gelirler elde ediyor. Resimde gördüğünüz gibi bir karikatür kahramanını anlatan Tuna isimli köpeğinin ilk olarak 2011 yılında İnstagram üzerinden bir fotoğrafını paylaşması ile tüm hikaye başlıyor.

internet fenomeni olmak nasıl para kazandırıyor

Tuna’nın annesi olarak anılan 34 yaşındaki Courtney yaptığı açıklamada çok fazla takipçisi olması için uğraşmadığı söylüyor. Tek amacının resim paylaşmak olduğunu ancak insanların paylaştığı fotoğrafa çok fazla ilgi gösterdiklerini ve o fotoğrafın kendilerini güldürdüğünü söylediklerini ifade ediyor.

İlk fotoğrafın üzerinden bir yıl geçmeden sevimli köpek internette o kadar çok paylaşıldı ki, sahibinin ve kendisinin hayatı bir gece içinde tamamen değişmesine neden oldu. Bu viral olaya neden olan ise İnstagram’ın ana sayfasında köpeğin resminin paylaşılması ve altına bir hastag’in belirtilmesi neden oluyor. Makyajsız halim mi yoksa dişlek masum köpek mi adı ile yapılan işlem bir anda milyonlarca insan tarafından kullanılıyor.

Sosyal medya fenomenliği planlanmadan olan bu dişlek köpeğin bir de kitabı bulunuyor. Sahibi iç mimarlık işini bırakarak köpeğinin organizatörlüğünü yapmaya yoğunlaşma onun birçok şirket ile anlaşmasına yardımcı oldu.

İnternet fenomeni olmak bazen planlı bir şekilde yapılırken bazen de paylaştığını bir resmin ya da videonun viral olarak internette dolaşması ile oluyor. Günümüzde birçok viral bir reklam yapmanın peşinde ancak bir çoğu bu konuda başarılı olamıyor. Başarılı olanlar ise büyük bir başarı ivmesi yakalıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉