• PAYLAŞ

Küf Kokusu Kıyafetlerden Nasıl Çıkarılır?

  • 16/08/2016 - 19:40
  • 0 Yorum
  • 923 görüntüleme

 

Daha önceden kullandığınız veya mevsimi olmadığı için kenara kaldırdığınız eşyalarınız tekrardan kullanmak istediğinizde küf kokması oldukça sık rastlanan sorunlar arasındadır. Gerek havaların sıcaklığından gerek depolandığı alanda nem almış olmasından. Eşyalar üzerine sinen küf kokusunu çıkarmak oldukça zordur, geleneksel olarak kullandığımız yıkama yöntemleri ve deterjanlar pek işe yaramaz. Bu sorunlarla karşılaştığınızda eski büyüklerimizden kalma yöntemlere başvurmak gerekir. Evinizde bulunan ve daha önceden depoladığınız eşyalarınızın üzerinde sinmiş küf kokusu varsa önereceğimiz yıkama yöntemlerini denemizde fayda olacaktır.

-Küf kokan eşyalarınızı yıkayın. Küf kokulu eşyalarınızı çamaşır makinasının içerisine yerleştirin ve ayarlar arasında bulunan yıkadığınız eşyanın dayanabileceği yükseklikteki sıcaklık ayarını seçerek yıkamayı başlatın. Deterjan kısmına sadece, bir su bardağı kadar sirke ve bir su bardağı kadar karbonat ekleyin.

Küf Kokusu Kıyafetlerden Nasıl Çıkarılır 2

-Eşyalarınızı makinede ıslatın. Çamaşır makinası çalışmaya başlayarak su ile deterjan bölmesinden çektiği karışımla eşyalarınız döndürdüğü zaman makineyi durdurun. Daha sonra, eşyalarınızın sirke ve karbonat karışımı içinde aşağı yukarı bir saat kadar beklemesine izin verin. Bir saat sonunda makinenizi tekrar çalıştırın ve uyguladığınız programın bitmesini bekleyin.

-Diğer bir yöntem olarak sirke ve deterjan ekleyin. Bu uygulamada çamaşır makinenize eşyalarınızı koyun ve tekrar çalıştırmaya hazırlanın ancak  her zaman kullandığınız deterjanla beraber bir su bardağı kadar sirke de kullanın. Genel olarak bir çalıştırma için kullandığınız miktarda deterjan ekleyin ve üzerine sirke, fakat bu çalıştırmanızda ekstra ön yıkamalı programını seçin. Eğer makinanızın ekstra döndürme programı bulunmuyorsa, normal program sonlandıktan sonra makinenizi yeniden başlatabilirsiniz.

-Eşyalarınızın yıkama işlemi biter bitmez kurutucuya yerleştirin. Evinizde kurutucu bulunmuyorsa eşyalarınız mutlaka güneş olacak bir yerde kurutun ve bol hava almasını sağlayın. Göreceksiniz ki sonuç son derece iyi olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉