• PAYLAŞ

Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir?

  • 19/08/2016 - 16:38
  • 0 Yorum
  • 1063 görüntüleme

Sosyal medya artık sadece yıllardır görmediğimiz arkadaşlarımızı bulma işine yaramıyor. Aynı zamanda bu siteler sayesinde ticaret yaparak ya da reklam alarak para kazanma şansına sahip oluyorsunuz. Bu sitelerin en çok bilineni ve kullanıcılarına para kazandıranı Instagram olarak öne çıkıyor. Günümüzde bu alanda hizmetini sunarak para kazanan çok sayıda insan bulunuyor. Tabi bu hesapların bu kadar para kazandırması onların sahtelerinin de ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu sahte hesaplar sanki o kişiymiş gibi onun fotoğraflarını alıyor ve istediği şekilde kullanarak onları kandırabiliyor. Bu sayede neredeyse gerçek hesabın ulaştığı takipçi sayısına ulaşmayı başarıyorlar. Bu yazımızda sahte Instagram hesaplarını nasıl şikayet edeceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Bu işlemi yapmanız için belirli bir sıra ile hareket etmeniz gerekiyor. Sıra ile bunları nasıl yapacağınızı sizlere anlatacağız. Çok kısa bir sürede taklit hesabı şikayet etme şansına sahip olacaksınız. İlk adım olarak sahte hesabın ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Ana sayfada aşağıda resimde gördüğünüz üç nokta işaretine tıklayarak, kullanıcıyı şikayet et butonuna tıklamanız gerekiyor.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 1

Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza başka bir sayfa gelecektir. Neden şikayet etmek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bizim konumuza göre Başkasının Kimliğini Bürünen Hesapları işaretliyoruz.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 2

Bizi başka bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada bu formu doldur bölümüne tıklıyoruz.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 3

Açılan yeni sayfada bu hesap için, Birisi Beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış seçeneğini bularak tıklıyoruz.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 4

Bu işaretlemeden sonra yeni bir sayfa geliyor karşımıza. Burada ki sorulara gerektiği gibi cevap veriyoruz. Taklit edilen hesap sizinse evet taklit edilen kişi benim, eğer bir arkadaşınıza aitse hayır bu hesap bir arkadaşımı taklit ediyor seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 5

Tüm bu işlemleri sıra ile yaptıktan sonra nihai şikayetimizi gerçekleştirmek için karşımıza son bir sayfa geliyor. Instagram bu konuda çok titiz davrandığı için tüm bilgileri eksiksiz gireceğiniz bir sayfa geliyor. Gönder butonuna başaran taklit eden hesabı yönetime şikayet etmiş oluyorsunuz. Bu işlemlerin ardından yapmanız gereken farklı bir işlem yoktur. Artık beklemeniz gerekiyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hesap ile size bilgi verilecektir.

Instagram taklit hesabı nasıl şikayet edilir 6

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉