• PAYLAŞ

Instagram Uygulamasında Hikayeler Nasıl Kullanılır?

  • 08/09/2016 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 851 görüntüleme

Instagram milyonlarca kullanıcısı bulunan ve resim ve video paylaşımı platformunda popüler olan uygulama son zamanlar da üst üste yaptığı güncellemelerle dikkat çekiyor. Aslında baktığınız güncelleme furyasında Instagram ‘da katıldı ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor da diyebiliriz. Neredeyse her yazımızda aynı konuya değiniyoruz diyebiliriz bu yılın son modası uygulama güncellemeleri. Alanlarında son derece başarılı olan uygulamalar bu kadar hızlı yenilikleri kullanıcılara sunması ilerdeki zamanlarda acaba nasıl yenilikler gelecek sorusunu da akıllara getirmiyor değil. Instagram uygulaması yakın zaman da yaptığı güncelleme ile adından oldukça sık söz ettireceğe benziyor.

Bilindiğiniz üzere popüler olan fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Instagram kısa bir süre önce güncellendi ve nerdeyse bambaşka bir boyut kazandı.  Instagram yeni yayınladığı güncellemesiyle birlikte Snapchat uygulaması ile aynı kulvarda hizmet sunmaya başlayan uygulama, kimi kullanıcıları tarafından tepki ile karşılaşırken kiminin de oldukça hoşuna gitti. Bu yazımızda sizlere neredeyse yeniden tanımlanmak gereken uygulamanın kullanıcılarına sunduğu yeni özellik olan Instagram Hikayeler nasıl kullanacağınız anlatmaya çalışacağız.

Instagram uygulamasının son güncellemesini incelediyseniz ekranda üst menü üzerinde bir değişiklik olduğunu fark etmişsinizdir. Snapchat uygulamasının konseptini kopyalayarak kendi içine ilave eden popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması içerisine Hikayeler adı altında oldukça yeni bir özellik geldi. Bu özellik ile kullanıcılar artık kısa videolar hazırlayarak ne yaptıklarını anlık olarak paylaşma imkanlarına sahip oldular. Paylaşımı yapılan bu hikayeler uygulama içerisinden tüm kullanıcılar yada seçili kullanıcılar olarak iki farklı türde yayınlanabiliyor. Hazırladığınız hikayenizi görmesine izin verdiğiniz kullanıcılar basit bir dokunma hareketi sayesinde hikayelerinize üst menü üzerinden rahatlıkla bakabiliyor ve aynı zamanda yayınlanan normal Instagram içeriklerinin akışı kesinlikle bozulmuyor.

Instagram Hikayeler özelliğini kullanmak için ana ekran üzerinden + ikonuna dokunun.

instagram-uygulamasinda-hikayeler-nasil-uygulanir-1

Hikayenize başladıktan sonraki aşamada fotoğrafı çekin ve istediğiniz şekilde düzenleyin.

instagram-uygulamasinda-hikayeler-nasil-uygulanir-2

Düzenleme işleminiz tamamladıktan sonra yayınlıyorsunuz ve arkadaşlarınızın hikayelerini izlemeye başlıyorsunuz.

instagram-uygulamasinda-hikayeler-nasil-uygulanir-3 instagram-uygulamasinda-hikayeler-nasil-uygulanir-4 instagram-uygulamasinda-hikayeler-nasil-uygulanir-5

Artık hikayelerinizi hazırlamaya ve bunu istediklerinizle paylaşamaya hazırsınız. Paylaşımlarınızı kısıtlama seçenekleriniz olduğunu unutmayın hikayelerinizi herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉