• PAYLAŞ

İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  • 10/06/2017 - 00:40
  • 0 Yorum
  • 770 görüntüleme

Milyonlarca kullanıcısı bulunan İnstagram’a geçtiğimiz aylarda canlı yayın özelliği geldi. Çoğu kullanıcılar bu özelliği kullanırken, bazı kullanıcılar ise bu özelliği halen nasıl yapıldığını bilemedikleri için kullanmıyorlar. Aslında İnstagram’da ‘’Hikayeler’’ bölümünü kullanıyorsanız bu özellikte size fazla yabancı gelmeyecektir. Yeni gelen güncelleme ile birlikte ‘’Hikayeler’’ bölümünden ‘’Canlı’’ ifadesini seçerek sizde canlı yayına geçebilirsiniz

 

İnstagram’da Canlı Yayın Yapabilmeniz İçin Gereken Özellikler

  • İnstagram’da canlı yayın yapmanız için ilk öncelikle uygulamanın en güncel sürümünün yüklü olması gerekmekte. Uygulamayı açarak Stories bölümünden normal, bumerang, eller serbest ve live seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz. Buradan live bölümünü seçerek canlı yayına geçebilirsiniz.
  • Cihazınızın İnstagram için uygunluğuna dikkat edin.
  • Belirtilen aşamaları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

 

Canlı Yayın Süresi Ne Kadar?

İnstagram yetkilileri yapılacak canlı yayınların süresi ile ilgili de bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre yapılacak canlı yayınların maksimum süresi 1 saat olacak. Öte yandan yapacağınız canlı yayınlar sizin isteğiniz dâhilinde kaydedilebilecek. Daha sonrasında herhangi bir şekilde paylaşılmayacak.

İnstagram’da Canlı Yayınlar Nasıl Kaydedilir?

İnstagram’da canlı yayınızı tamamladıktan sonra bu canlı yayının kaydını alabilmeniz mümkün. Gelen güncelleme ile birlikte artık yayın bittikten sonra bu yayının verimli geçtiğini sizde bir anı niteliğinde olması gerektiğini düşünüyorsanız bu yayının kayıtlarını alabilirsiniz. Bu kayıtların nasıl alınacağını kısaca özetleyecek olursak: Canlı yayınınızı tamamladıktan sonra videoyu indirmek için uygulama arayüzünde sağ üst kısımda beliren Save (Kaydet) butonuna dokunun. İndirme işlemini tamamladıktan sonra Done butonunu kullanın. Video Instagram uygulamasından kaybolacak fakat galerinizdeki yerini alacaktır.

İnstagram’da Canlı Yayın Sorunu

Eğer belirtilen aşamaların hepsini denediyseniz halen canlı yayın özelliğini açamıyorsanız cihazınızla alakalı bir problem var demektir. Bu tarz sorunlar Android veya İOS olmak üzere belli başlı telefonlarda olabiliyor. Bunun için cihazınızın sürümünün uygunluğuna ve cihazınızın en güncel versiyonda olduğuna dikkat edin. Aksi takdirde bazı cihazlarda yazılımsal nedenlerden dolayı bu tür problemlerle karşı karşıya kalınabiliyor.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉