• PAYLAŞ

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

  • 12/10/2016 - 20:49
  • 2 Yorum
  • 1392 görüntüleme

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

İnternetin popüler platformlarından biri olan Instagram’da otomatik video oynatmayı kapatarak internet bağlantınızdan oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz.

Dünya da ve ülkemizde yapılan araştırmalar ineternet kullanıcıların mevcut mobil internet paketlerinin %75 gibi bir oranını sosyal medya için harcadığını ve bu oranın uygulama içi geliştirmeler nedenli her geçen gün arttığını gösteriyor. Araştırmaların raporları incelendiğinde ise Facebook, YuoTube ve son zamanların vazgeçilmez uygulamaları arasında bulunan sosyal platformun en iyi uygulamalarından biri olan Instagram’ın da payı büyük. İnternet paketlerinin hızlı tükenmesine neden olan bir diğer uygulama özelliği olan otomatik video oynatma. Kullanıcı olarak biraz olsun internet bağlantısı paketinden tasarruf etmek için Instagram uygulamasında bulunan otomatik video oynatmayı kapatma yolunu seçebilirsiniz. Yapacağınız bu ayarlar sayesinde  sadece ilginizi çeken videolara göz atarak oldukça ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız için gerekenler basit. Harici bir ek uygulamaya kurmanıza da ihtiyacımız yok. Yapacağınız ayarları Instagram uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Tabii izleyeceğiniz bu yöntem sadece Instagram uygulamasının mobil veri kullanımında tasarruf etmenizi olanak sağlıyor. Yani bunun en güzel yanı evinizdeki yada ofisinizdeki kablosuz ağa bağlı durumdayken videoların otomatik oynatılmasını engellemiş olmuyorsunuz. Kullandığınız cihazınız mobil veri üzerine geçtiğinde direk olarak otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakıyor.

 

instagram-da-otomatik-video-oynatma-nasil-kapatilir-1

 

İnternet üzerinde aktif olan bir kullanıcıysanız ve Instagram uygulamasını sıkılıkla kullanıyorsanız otomatik video oynatmayı kapatma sayesinde ciddi derecede mobil internet paketi tasarrufu elde edeceksiniz. Instagram uygulamasında otomatik video oynatmayı kapatmanız için ilk olarak uygulama içerisinden profilimizin bulunduğu sekmeye geriş yapıyorsunuz.

 

instagram-da-otomatik-video-oynatma-nasil-kapatilir-2

 

Profiliniz de ekranın sağ üst köşesinde bulunan menü üzerinden seçenekler sekmesini açıyoruz ve ardından Hücresel Veri Kullanımı sekmesine giriş yapıyorsunuz. Bu menü üzerinde Instagram uygulamasında otomatik video oynatmayı kapatmanızı sağlayacak olan sekmeyi göreceksiniz.

 

instagram-da-otomatik-video-oynatma-nasil-kapatilir-3

 

Sekmeye giriş yaptığınız da varsayılan konumda olan seçeneği Daha Az Veri Kullan olarak değiştirmeniz ile beraber Instagram uygulamasında otomatik video oynatmayı kapatmış oluyorsunuz. Bu ayarın yapılmasından sonra mobil veri kullanırken videolar sadece siz üzerine tıkladığınızda yüklenmeye başlayacak. Yaptığınız işlemin kablosuz ağ bağlantısı sırasında aktif olmadığını bu ayarın sadece mobil veri paketiniz üzerinden aktifken olduğunuzda geçerli olduğunu tekrar belirtelim.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1]
  • PAYLAŞ


nasilyapilir com
Ndkffn - 05/01/2017 - 04:25

Yok olmuyor aynen bu şekilde yapilir ama olmuyor. Internet tüketiyor bolca.

Cevapla
nasilyapilir com
Zeynep - 17/12/2016 - 23:21

Yaptım ama duzelmedi. Sanırım problem bende 🙂

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉