• PAYLAŞ

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir ?

  • 30/07/2016 - 14:04
  • 0 Yorum
  • 854 görüntüleme

Sosyal paylaşım ağları arasında bulunan Instagram popülerliğini korurken bununla beraber reklam konusunda oldukça ilgi çekmeye başladı. Fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’da kullanırken çeşitli reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Instagram’da yayınlanan reklamlar her geçen daha da yayılmakta kullanıcılar tarafından da verilen bu reklamların bir çok uygulamaya göre çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Hızla bir şekilde gelişmeye devam eden Instagram uygulamısı, her geçen gün daha farklı yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram hem web  hem de mobil sürümünde çeşitli yeniliklerin sunulduğu görüyoruz, reklamlar verebilmekte bu yenilikler arasında kendisine yer buluyor. Çok sayıda büyük markanın reklamlarını yayınlayan Instagram’da reklamın nasıl verileceği hakkındaki detayları hazırladık bir göz atalım.

Herkesin bildiği gibi Instagram uygulaması, Facebook’un  bünyesi içerisinde faaliyetlerine oldukça hızlı devam ediyor. Instagram’ da reklam verebilmek için de Facebook uygulamasından yararlanacağız. Reklamını yapmaya karar verdiğiniz  Facebook profiline giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesine tıklamamız  gerekiyor.

instagramda-reklam-nasıl-verilir        instagramda-reklam-nasıl-verilir

Ayarlar sekmesine giriş yaptığımızda sol tarafta yer alan seçenekler menüsünden  Instagram Reklamları seçeneğini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra, uyguluma Instagram hesabınızla giriş yaparak bağlamanız gerekiyor.

instagramda-reklam-nasıl-verilir

Bu adımları uyguladıktan sonra Reklam Oluşturma Akışı sekmesine tıklıyoruz, reklam kampanyasını oluştururken istediğiniz türde seçim yapabiliyorsunuz. Seçeneklerin üst kısmına geldiğinizde menünün sağ tarafında Instagram uygulaması ile alakalı olup olmadığını rahatlıkla  anlayabilirsiniz.

Instagram uygulamasında ; video reklamları, uygulama tanıtımları ve  internet sitesi reklamları, gibi reklam çeşitleri bulunuyor. Yayınlamak istediğiniz reklamlar için dikkat etmeniz detaylar ise şu şekilde;

-Maksimum 30 saniye videolu reklam

-Facebook bağlantısı olan reklam

-Minimum 600×600 piksel çözünürlüğe sahip görseller

-300 karakter, bağlantı içermeyen açıklamalar,

-Görselin tamamını kaplamayan metinler.

Instagram uygulması üzerinden reklam vermenin oldukça basit ve hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉