• PAYLAŞ

Facebook Fenomeni Nasıl Olunur ?

  • 30/07/2016 - 13:55
  • 0 Yorum
  • 1015 görüntüleme

Sosyal medya denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen cevap mutlaka Facebook olur dünyaya açıldığı günden bu yana sosyal ağ uygulamalarında liderliği elden bırakmayan Facebook günümüzde bir milyarın üzerinde aktif kullanıcıya sahip. Facebook aracılığı ile kazanç sağlayanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Facebook’un kullanıcı kitlesine baktığınızda aslında öyle bir kitle yok diyebiliriz en küçük yaşta olanlardan en büyüklerine hatta yeni doğan bebeklerin dahi Facebook üzerinde profilleri bulunmakta. Facebook uygulamasında fenomen olmanın en temel noktalarında biri, uygulamayı kullandığını düşünülen bir kitleye hitap etmek bu kitle uzun saatler arasında, Facebook uygulamasını kullanan ve paylaşımlarda bulunan bir kitle olmalı. Diğer bir seçenek ise genel olan kesime paylaşımlarınızı beğendirecek ve bu yolda kararlı adımlarla sabırla beklemek olacaktır.

facebookta-fenomeni-nasıl-olunur

Facebook’ta fenomen olmanın başlıca olmazsa olmazları küçük bir felsefeye dayalıdır bu ne kadar çok arkadaş, o kadar fazla paylaşım ve beğeni anlamına gelmektedir. Ne kadar çok arkadaş konusuna baştan değinmemiz gerekiyor, arkadaş olarak eklediklerinizin sizin yapmış olduğunuz paylaşımlara yorum yapabileceği gibi, eklediğiniz kişinin kendi yaptığı paylaşımlar da sizin profilinizde görüneceğini aklınızdan çıkarmayınız.

Yaptığınız paylaşımların sunduğu içerik ve bir o kadar da kalitesi emin olmalısınız ki en az arkadaş sayısı kadar önem taşımaktadır. Yaptığınız paylaşımların en büyükten en küçüğe herkese hitap ediyor olması oldukça önemli. Kısacası komik videolar, ders veren kısa videolar, kısa filmler, beğeni alma konusunda diğer yayınlanan videolara göre daha fazla beğeni ve yorum topladığını bilmeniz gerekiyor. Fotoğraf  paylaşım konusunda ise genelde  güzel sözler, özlü sözler, çarpıcı manzara fotoğrafları ve aynı zaman da ilginç sorular sormanız beğeni almanız da ve yorum almanızda  ön plana çıkan etkenler olacaktır.

Kişisel bilgilerinizi paylaşırken insanların kıskanacağı ya da hor göreceği, siyasi olarak insanların fikirlerinizi beğenmeyeceği paylaşımlar yerine daha genel konular üzerine, daha çok kişisel olayları ön planda tutmayacak şekilde yapılan paylaşımlar çok daha etkili olur. Ayrıca kendiniz özgün olarak çekeceğiniz değişik fotoğraflar ve yorumlarınız da beğeni ve yorum almada ön planda yer alıyor.

Facebook fenomeni olma konusunda sizlere önereceğimiz en önemli konu da güncel olan sosyal medya konularını çok iyi takip etmeniz. Sosyal medyayı çok iyi takip eden, trend konulara vakıf olan, çok fazla arkadaşı olan bunun yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımlarında dikkatli olan bu önerilere özen göstermeye çalışan herkes Facebook’ta fenomen olabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉