• PAYLAŞ

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

  • 16/08/2016 - 20:20
  • 0 Yorum
  • 1041 görüntüleme

Instagram uygulaması milyonlarca  kullanıcısı bulunan ve oldukça sık tercih edilen sosyal ağ uygulamaları arasında. Kullanıcıların gün içerisinde çektikleri fotoğrafları paylaşarak takipçilerinin beğenisine sunduğu açık bir platformdur. Bu anlamda yapılan paylaşımlarla daha çok kullanıcıya ulaşmak İnstagram uygulamasında takipçi sayısını arttırmak, bunun için de yeni takipçiler kazanmak gerekmektedir. Uygulama içerisinde bunu yapmak o kadar zor olmasa da ilk olarak nereden başlayacağınızı bilmeniz gereklidir. İyi fotoğraflar oluşturarak takipçiyi arttırmanın dışında diğer yolları izleyerek takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Instagram uygulamasında takipçisi sayısı arttırmak için bazı adımları sizler için hazırladık bir göz atalım.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 1

Uygulama içerisinde benzer olan hesapları takip – follow edin. Instagram, aslında oldukça büyük bir topluluktur ve bu topluluklara katılma yolunda ilerlerseniz bir süre sonra takipçiler de sizi takip etmeye başlıyor olacak. Bu uygulamaya fotoğraf yüklemenin dışında yapılan etkileşim anlamına gelir. Topluluklar içerisinde ilginizi çeken fotoğrafları paylaşan kullanıcıları bulun ve bu kullanıcıları takip edin.

-Bunun yanında yapmamanız gereken hata ise gördüğünüz bütün hesapları takip etmeyin. Bu şekilde yaparsanız herkesi takip ederseniz ve tutumun size olumlu bir dönüşü olmayacaktır. Sadece size ilginç gelen hesapları takip etme konusunda kendinizi sınır getirin.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 2

Uygulama içerisinde fotoğrafları beğenin ve mutlaka yorum yapın. Takip etmeye başladığınız kullanıcıların fotoğraflarını beğenmek, yorum yapmak biraz zamanınızı alacaktır. Bu davranış hem takip ettiğiniz kullanıcıya kendini iyi hissettirir hem de diğer kullanıcıların adınızı ve yorumlarınızı görmesine ve profilinize girmesini sağlar.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 3

Uygulama içerisinde paylaştığınız fotoğraflarınızın altına yapılan yorumlara mutlaka yanıt verin. Takipçilerinizle aranızda iletişim kurmak onların sizi takip etmesini sağlamak anlamına gelir. İlginç olarak gördüğünüz herhangi bir yoruma mutlaka cevap verip, yapılan övgüler için ise teşekkür etmenizde fayda olacaktır.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 4

Uygulama içerisinde takipçilerinize mutlaka sorular sorun. Takipçilerinize soru sorma aşamasında kesin olarak fotoğraf yazısını kullanın. Bu yapmış olduğunu küçük detay sayesinde yayınladığınız fotoğraflarınızın yorum kısımları son derece aktif olacaktır.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 5

Uygulama Facebook hesabınızı kesinlikle bağlayın ya da Facebook üzerinden paylaşım yapın. İnstagram uygulamasının sahibi Facebook’tur. Hesaplarınızı birbirine senkron etmeniz durumunda Facebook hesabınızdaki takipçilerden İnstagram uygulamasında takipçi kazanabilirsiniz.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır 6

Uygulama içerisinde kesin olarak Biyografinizi doldurun. İnstagram uygulamasında biyografi kısmı sık olarak gözden kaçan aslında oldukça önemli olan detaylardan biridir. Sizi takip eden kullanıcıların en çok merak ettiği detaylardan birisi de kesin olarak kim olduğunuzdur. Biyografi bölümüne içeriklerle alakalı olarak birkaç Hashtag eklemenizde fayda olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉