• PAYLAŞ

iOS 10 ile gelen 10 gizli özellik !

  • 21/06/2016 - 00:41
  • 0 Yorum
  • 920 görüntüleme

 

Apple geçtiğimiz günlerde WWDC 2016 konferansını gerçekleştirdi, bir çok yeni ve radikal değişikliklerini geliştiricilere tanıttı. Apple bu konferansta telefonlarının yeni işletim sistemi iOS 10’uda tanıttı.

iOS 10 Apple cihazlarına Eylül’de iPhone 7’nin tanıtılmasıyla beraber güncelleme olarak sunulacak.

Tanıtımlardan hemen sonra geliştiricilerin hızla işletim sistemini test etmesiyle iOS 10 ile ilgili yeni detaylar keşfetmeye başladı. Yeni iOS 10’daki muhteşem özellikler:

Önbellek Artık Silinebilecek

Uygulamalarda dolaştıkça görseller ve göz attığınız diğer içeriklerin bileşenleri önbellekte birikmeye sebep oluyor, dahili hafızada gereksiz yer kaplıyor. iOS’dan önce Apple bu önbelleğin silinmesi mümkün değildi etmiyordu  artık kullanıcılar ön belleği silebilecekler.i

Klavye sesinde değişiklik

Uzun yıllardır  iPhone kullanıcısı olanlar duymaya alışık olduğu klavye sesinde bir sürpriz , Klavyede dokunmaya bağlı ş sesi artık değişiyor.

Geri tuşu simgesi değişiyor

Klavye sesinde olduğu gibi geri tuşu simgesi de değişimden nasibini almış olanlardan.

Yerleşik uygulamaları silenebilecek

Kaldırabileceğiniz uygulamalar ; iTunes Store, Home (iOS 10’la gelecek), Music, Podcasts, iBooks, Maps, FaceTime, Compass, VideosTips,  Watch, Voice Memos, Contacts, Stocks, Weather, Calendar, Mail,Calculator, Music, Reminders, Notes,  Find My Friends Home (iOS 10’la gelecek) ve News, iCloud Drive

Daha detaylı mesaj okundu bilgileri

İlk olarak iOS 7 sürümü ile hayatımıza giren okundu özelliği ve ona ait bilgiler yeni işletim sistemi iOS 10 ile daha da detaylandırılacak.

Yeni uygulama ve dosya animasyonlarında değişiklikler

iOS  10 dosya açma kapama ve uygulama animasyonlarında istek doğrultusunda değişimlere olanak sağlıyor. iOS 10 ile artık bu animasyonların yerine daha hafif ve hoş bir animasyon ayarlayabilirsiniz.

Kayıpsız fotoğraflar

Bu güne kadar hiç bir iPhone ya da iPad modelinde bulunmayan RAW formatında fotoğraf çekme özelliği. Artık iOS 10 size kayıpsız bir fotoğraf çekme kalitesi sunuyor. Fotoğraflarınızı artık RAW biçiminde kayıt yapabilecek aynı zamanda onları düzenleyebileceksiniz.

Game Center artık yok

Kimsenin fazla kullanmadığı ya da çok az kişi tarafından tercih edilen Game Center iOS 10’da kaldırılmış olacak.

Sınırsız sekmeler

İOS 10’da  Safari ‘de açabileceğiniz maksimum sekme sayısı 36’ dan sınırsız yapıldı isteğiniz kadar sekme açabilirsiniz.

Canlı fotoğraflardaki titreme sorunu artık yok

Hazırladığınız çoğu canlı fotoğraf titremeler sebebiyle kötü görünebiliyorlardı. Artık iOS 10 titremesiz daha iyi canlı fotoğraflar hazırlayabileceksiniziOS 10 ile gelen 10 gizli özellik ! 2

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉