• PAYLAŞ

iOS 10 Notlar’da Kişi Ekle Butonu Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 01/10/2016 - 19:28
  • 0 Yorum
  • 929 görüntüleme

iOS 10 Notlar’da Kişi Ekle Butonu Sorunu Nasıl Çözülür ?

iOS 10 işletim sistemi uzun süren beta süreçlerinden geçmiş olmasına rağmen halen bir takım sorunlara sahip. Bütün sorunların çözümü olmasa da bazı sorunları cihazı yeniden başlatarak çözmek mümkün. İOS 10 işletim sistemi kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra saptanan hataların düzeltilmesi için  iOS 10.10.2  sürümünü yayınladı bu anlamda bilinen hataların bir kısmı giderilmesine rağmen işletim sisteminde sorunlar devam ediyor. Notlar uygulaması içerisinde bulunan Kişi Ekle butonunun ortadan kaybolması sorunu maalesef ki hala çözülebilmiş değil. Yakın zaman da gelecek bir yeni güncelleme olmaması Apple ‘ın tek bir güncelleme yaparak bir çok sorunu ortadan kaldırmayı planladığına işaret ediyor. Apple yeni bir güncelleme yayınlayana kadar sizlere Notlar uygulamasındaki Kişi Ekle butonunu nasıl geri getireceğinizi anlatacağız.

İOS 10 işletim sistemi ile beraber Notlar uygulaması içeriğine yeni kazandırılan bu özellik hazırladığınız bir nota dilediğiniz bir kişiyi eklemenizle, hazırladığınız not ile  birlikte görüntülemeye yada düzenlemeye yarıyor. Bu sayede ise hazırlanan aynı not her iki kişi tarafından kolaylıkla güncellenebiliyor. Özellik içerik olarak oldukça kullanışlı ve değişik bir bakış açısı içeriyor fakat sorun kullanılamıyor olması. Bu özelliğin kullanılabilmesi yani Kişi Ekle butonunun görünür olabilmesi için öncelik olarak cihazınızda iCloud hesabınızın olması ve bunun devamında da Notlar uygulamasının da  iCloud özelliğinin açık konumda olması gerekli. Bunu ayarları kontrol etmeniz için Ayarlar sekmesi> iCloud sekmesi yolunu takip edebilirsiniz. Kontrollerinizi yaptınız ve hala sorun devam ediyorsa o zaman uygulamanız gereken adımlara geçelim.

resim-1

 

Kontrol işlemini yaptınız ve hala Kişi Ekle butonu halen görünür hale gelmediyse bu durum için yapabileceğiniz bir adım daha var. Şimdi uygulamanız gereken adımları aşağıda sırasıyla anlatacağız.

resim-2

-İlk olarak cihazınızdan Notlar uygulamasını tamamen kaldırın. iOS 10 işletim sistemi yeni olan özelliği sayesinde stok uygulamaların silinmesine olanak tanıyor. Fakat önceden belirtmeliyiz ; bu işlemin yapılması uygulamanın içerisinde bulunan tüm notların da silinmesine neden olacaktır. Bu nedenle silme işlemini yapmadan önce mutlaka  iCloud’a yedekleme yapın. Bunun için yapmanız gereken  Ayarlar sekmesi > iCloud sekmesine giriş yaparak  Notlar uygulamasını aktif konuma getirin.

-Yedekleme işleminiz tamamlandıktan sonra Notlar uygulamasını siliyoruz ve cihazınızı yeniden başlatıyorsunuz.

-Cihazınız yeniden açıldıktan sonra App Store giriş yapın ve buradan Notlar uygulamasını yeniden cihazınıza indirin. Bu aşamadan önemli olan detay indirdiğiniz uygulamanın Apple‘ın uygulaması olduğundan mutlaka emin olmalısınız.

-Uygulamayı çalıştırmanızla beraber direk olarak  iCloud erişim izini  istenecektir. Uygulamayı içerisinden onayı vererek işleminizi tamamlayın.

-Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından cihazınızı bir kez daha yeniden başlattı ve cihazınız yeniden açıldığında Notlar uygulamasına  Kişi Ekle butonunun geri geldiğini göreceksiniz. Bu sorunun çözümü birkaç işlem ile çözülebiliyor İOS 10 işletim sisteminde bulunan her sorun maalesef ki bu kadar kolay çözüme ulaşmıyor.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉