• PAYLAŞ

iOS 10’da Mail Uygulaması Ayarları Nasıl Yapılır ?

  • 02/10/2016 - 10:29
  • 0 Yorum
  • 938 görüntüleme

iOS 10’da Mail Uygulaması Ayarları Nasıl Yapılır ?

iOS 10 işletim sistemi ile beraber göze gözüken ve gözükmeyen bir çok özellik bulunuyor bunlardan bazıları pek kullanılmayan özellikler olmasına karşın Mail uygulamasına yeni kazandırılmış olan özellikler gibi oldukça önemli yenilikler bulunuyor. İOS 10 işletim sistemi ile beraber Mail uygulaması alınan e-postaların konu başlıklarına göre düzenlenmesini sağlayan yeni bir özelliğe sahip oldu. Aslına bakıldığımda bu yeni olan özellik macOS işletim sisteminde bulunan Mail uygulamasından birebir olarak İOS 10 işletim sistemine taşınmış diyebiliriz. Uygulamanın kullanıcılara sunduğu özellik ise  e-posta adresine gönderilen yada adresten alınan bütün iletileri tek bir konuşma başlığı altında liste haline getirmek oluyor. Daha önce telefonunuzda veya  masaüstü cihazlarınız üzerinden Google’ın Gmail uygulamasını kullandıysanız, yeni kullanıma sunulan bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığını tahmin edebiliyorsunuz demektir.

ios-10-da-mail-uygulamasi-ayarlari-nasil-yapilir-2

 

Yeni E-Postaları En Üstte Nasıl Görüntülenir ?

Uygulamanın kullanım şekli diğer uygulamalara göre çok da farklı değil. Konuyu genişletmek adına ekranda bulunan küçük bir butona dokunmanız yeterli oluyor. Bu özellik ile bir konuşmaya ait olan geçmişte bulunan iletilerin kolayca kaybolmasını tamamen önlenmiş oluyorsunuz. Fakat bu özellikten memnun değil iseniz sizlere sunacağımız adımları takip ederek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 

resim-1

-Cihazınızın ana ekranı üzerinden Ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz.

-Ayarlar sekmesinde açılan menüden Mail sekmesine giriş yapıyorsunuz.

-Açılan yeni menüde yeni eklenmiş olan Konuları Gruplama sekmesinin alt kısmında farklı olan yeni seçenek bulacaksınız.

-Bu seçeneklerden Konu Grubuna Göre Düzenle özelliğini aktif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

resim-2

Mail uygulaması yönetiminde aldığınız en yeni iletilerin ekranınızın en üstünde görmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken  En Son İleti En Üstte sekmesini aktif konuma getirmelisiniz.

Diğer bir seçenek olan Tam Konu Grupları sekmesi ise yapmış olduğunuz bir görüşmeye ait tüm iletilerin, herhangi başka bir klasöre taşınmış olmasına rağmen, aynı başlık altında toplanmasına olanak sağlıyor.

Genel olarak bakıldığında İOS 10 ile kullanıma sunulan Mail uygulamasından yönetim merkezi son derece verimli olmuş diyebiliriz. İOS 10 işletim sistemine Konu Grubuna Göre Düzenle özelliğinin kazandırılması Apple cihazlara eklenen en yeni özelliklerden biri oldu. iOS işletim sisteminin giderek daha pratik olma yolunda ilerlediğini söylemek mümkün.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉