• PAYLAŞ

Mezuniyette Takım Elbise Nasıl Giyilir?

  • 02/10/2016 - 11:19
  • 0 Yorum
  • 1458 görüntüleme

Mezuniyette Takım Elbise Nasıl Giyilir?

Yıllarca okuyoruz. Bunun ödülü olarak bir günde olsun mezuniyet töreni yapılıyor. Tüm arkadaşlarınız orada oluyor. Güzel vakit geçirmek ve o gecenin en yakışıklı erkeği olarak görünmek için giyiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Erkekler bu konuda genellikle klasik takım elbiselerden yana tercihlerini kullanıyor. Bu konuda onları yargılayamayız. Çünkü erkeklerde farklı giyinmek genellikle moda bilgisi olmayanlar için kötü sonuçların oluşmasına neden olabiliyor. Bu yayınımızda erkeklere mezuniyet törenlerinde giyecekleri klasik takım elbiselerin yerine tercih edebilecekleri kıyafetler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yapacağınız tercihlerde takım elbise gibi giyinmek olabilir. Ancak farklı renk kombinleri ile kıyafetinizi oluşturabilirsiniz. Ceket, pantolon, gömlek, kravat, ayakkabı ve kemeri güzel bir kombin haline getirebilirsiniz. Bu şekilde düşünerek hareket edelim ve ortaya güzel bir kıyafet çıkarmak için bilgileri toplamaya çalışalım.

Ceket: Gece boyunca üzerimizde olan ve bize resmilik kazandıracak en önemli parça diyebiliriz. O sezonun kesimine uygun bir ceket tercih edebileceğiniz gibi keskin ve sivri kesimi olan ceketlerden de tercih edebiliriz. Tercih etmemeniz gereken ceket siyah saten ceketlerdir. Onlar çok fazla tercih edildiği için istemediğiniz bir görüntü elde edebilirsiniz. Ceketinize detay katmak için rozet kullanabilirsiniz.

mezuniyette-takim-elbise

Pantolon: Alacağınız ikinci önemli parçada pantolondur. Bu konuda ceket ve pantolonu farklı renklerde tercih etmek isteyenler olabilir. Bizim tavsiyemiz aynı renk tonunda olmasına dikkat edilmesi gerektiği yönünde olacaktır. Pantolonunuzun boyunun fazla uzun olmamasına özen gösterin.

Gömlek: Ceket ve pantolonunuzu tamamlamak için güzel bir gömlek tercih etmelisiniz. Yakası dik ya da haki olabilir. Ancak insanların baktığında dikkatlerini çekecek ve dik bir duruşu olan gömleklerden tercih etmelisiniz.

Kravat: Yapacağınız kombinin küçük bir detayı gibi gözükebilir. Ancak çok önemlidir. Eğer düz siyah bir görünüm oluşturmak istiyorsanız kravatınızın ince olmasına özen göstermelisiniz. Ve göbek deliğinizin altına kadar gelmelidir.

Ayakkabı ve Kemer: Bu ikisinin renginin aynı olması çok önemlidir. Onun haricinde giyeceğiniz elbiseye uygun bir kemer tercihi yapmalısınız. Ayakkabılarınızı tüm gece ayakta duracağınızı hesap ederek almanızın fayda olacaktır. Acı çekmek istemezsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉