• PAYLAŞ

İOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

  • 03/05/2017 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 490 görüntüleme

Apple içine kapanık işletim istemi İOS’un son sürümü olan İOS 10’u piyasaya sürmesi ve kullanıcıların indirmeye başlaması ile birlikte birçok sorun da beraberinde ortaya çıkmaya başladı. Genelde bu problemler her büyük değişim esnasında tüm işletim sistemlerinde yaşanıyor. Düzenlemeler gelene kadar kullanıcılar tarafından ortaya çıkarılan sorunlar Apple yazılım ekibi tarafından kısa süre içerisinde çözülerek aynı sürüm adının sonuna küçük rakamlar eklenerek piyasaya sürülüyor. Bu güncellemeler tekrar telefona indirildikten sonra problemler çözülüyor. Ancak bu güncellemeler her zaman tam anlamı ile sorunların tamamını çözmüyor. Her sürüm güncelleme o işletim sisteminin daha hatasız ve sorunsuz bir şekilde en yüksek performans ile hizmet etmesini sağlıyor. Ancak bazen problemleri çözmek kullanıcılara da görev düşüyor.

Şimdi İOS 10 problemlerini nasıl çözeceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız. Genelde yaşanan sorun İOS 10’un kurulumu yüzünden oluşuyor. Apple bu duruma bir çözüm bulmak için kullanıcılarının şikayetlerini dikkate alarak temiz İOS 10’un kurulumunun nasıl yapıldığını anlatan bir açıklama yayınladı. İOS 10 temiz kurulumunun nasıl yapılacağını sizlere açıklamaya çalışacağız.

İOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

İphone telefonunuza temiz bir kurulum yapmak için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerden en garanti olanı ve kullanıcıların telefonlarına İOS 10’u temiz bir şekilde kurma yöntemini anlatmaya çalışacağız. Telefonunuza işletim sisteminin son sürümünü yüklemek için bağlantı kablosu ile birlikte bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Bağlantıyı sorunsuz bir şekilde yaptıktan sonra İCloud ya da iTunes sistemlerinden birisini kullanarak telefonunuzun yedeğini almanız gerekiyor. Bu işlemi yapmak güncelleme nedeniyle yaşanabilecek bir sorun nedeniyle telefonunuzda ki tüm bilgilerin kaybolmasının önüne geçmektir. Genelde herhangi bir sorun olmuyor ancak bunu yapmak Eşeği sağlam kazığa bağlamakla aynı anlama geliyor.

Bunu yapmanız telefonunuzun kapasitesine göre biraz uzun sürebilir. Yedekleme yapıldığı uyarısı geldikten sonra iTunes ekranında özet kısmına tıklamanız gerekiyor. Karşınızdaki ekranda iPhone’a Geri Yükle sekmesi gelecektir. Bu tuşa basarak işlemi sorunsuz bir şekilde başlatmaya başlayabilirsiniz. Bu arada iPhone Bul özelliğini de kapatmanız gerekiyor. Bu özelliği kapatmak kurulumunun daha sorunsuz bir şekilde yapılması anlamına gelecektir. Bu şekilde yüklenen İOS 10 güncelleme yükleme işlemi Apple tarafından kullanıcılara tavsiye edilen yöntemdir.

Sizde şimdiye kadar eğer İOS 10’u telefonunuzu yüklemediyseniz bu yöntemi kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Apple bu temiz kurulum işlemini yaptıktan sonra size yedeklemesini aldığınız detayları geri yüklememenizi tavsiye ediyor. Çünkü bu yüklemede İOS 9 içinde bazı kalıntıların kalabileceği ve bu durumunda telefonun performansında önemli bir dönüş yaşanacağı anlamına geliyor.

Bu şekilde yapılan işlemler Apple tarafından da kullanıcılara şiddetle tavsiye edilmektedir. İşletim sistemi içerisinde birçok problemin bu şekilde çözüleceği de açıklanmıştır. Bizim de tavsiyemiz bu yönde yükleme yapmanız olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉