• PAYLAŞ

İOS Cihazlarda Fotoğraflar iCloud ‘dan Dropbox’a Nasıl Aktarılır ?

  • 09/12/2016 - 10:29
  • 0 Yorum
  • 889 görüntüleme

İOS Cihazlarda Fotoğraflar iCloud ‘dan Dropbox’a Nasıl Aktarılır ?

iOS işletim sistemine sahip olan cihaz kullananlar bulut depolama için Apple imzalı olan iCloud‘u tercih ediyor fakat ücretsiz depolama alanı kısıtlı ve aslına bakarsanızda çok kullanıcı dostu değil. Dropbox gibi çok daha popüler bir alternatife yönelmek isteyenler iPhone ve iPad kullanıcıları yedeklerini bu ortama aktarabilmeleri mümkün. Öncelik olarak bu işleme başlamadan önce iOS cihazınızın iCloud fotoğraflarınızı lokal depolamada içermesinin gerekli olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle iOS işletim sistemiz ayarlarından iCloud fotoğraf paylaşımını açık konuma getirin ve ardından Dropbox uygulamasının yüklemesine geçin.

Dropbox uygulamasını İOS işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

İPhone ve iPad Cihazlarda iCloud Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır ?

-İOS işletim sistemli cihazlarınızdan Ayarlar sekmesine giriş yapın.

-Ayarlar menüsü üzerinden Fotoğraflar ve Kamera sekmesine giriş yapın.

-Fotoğraflar ve Kamera sekmesi üzerinden iCloud fotoğraf seçeneğini aktif konuma getirin.

 

-Bu işlemleri yaparken aynı zamanda “orjinalleri indir ve sakla” seçeneğini de aktif konuma getirmelisiniz.

Dropbox Uygulamasıyla Fotoğraf Yedeklemesi Nasıl Yapılır ?

Dropbox uygulamasını sizlere önerdiğimiz link üzerinden indirip kurmanızdan sonra otomatik yedekleme veya manuel yedekleme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

-İOS işletim sistemli cihazınızda Dropbox uygulamasını kurun.

-Dropbox uygulamasını kullanıcı adı ve parolanızı girerek oturum açın. Daha öncesinden kullanmadıysanız bir kullanıcı profili oluşturun. Uygulama ekranı üzerinden Seçili fotoğrafları yedekleme seçeneğine geçin. Dropbox son yayınladığı sürümü fotoğrafları otomatik yedekleme seçeneğini henüz göstermiyor fakat PC sürümünü kurarsanız veya Pro sürüm üyesiyseniz bu özellik doğrudan mobil uygulama üzerinde beliriyor.

-Dropbox uygulaması ana ekranın alt kısmından yer alan ilk sekmeye tıklayın ve bu işlemin ardından ekranın sol üst köşesinde beliren ayar çarkına ikonuna tıklayın.

-Ayarlar sekmesi içinden Kamera Yüklemelerini aktif konuma getirin ve isteğinize bağlı olarak diğer seçenekleri düzenleyebilirsiniz.

Sizlere önerdiğimiz bu ayarları yapmanızdan sonra İOS işletim sistemi kullanan cihazlarınızda sıkıntı yaşamadan İCloud depolama alanından bulunan resimlerinizi tamamen ücretsiz olan Dropbox uygulaması üzerine taşıyabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra istediğiniz doğrultusunda pro süreme geçerek farklı özelliklerin aktif olmasını ve daha fazla depolama alanına sahip olmanız mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉