• PAYLAŞ

iPhone 7 Kaç GB RAM ile Gelecek ?

  • 05/08/2016 - 21:37
  • 0 Yorum
  • 1062 görüntüleme

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 ve iPhone Plus modelleri kaç GB RAM kullanılacağı sonun da belli oldu. Son derece güvenilir kaynaklardan konuya ilişkin yeni bilgilerde gelmeye devam ediyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus son dönemde çıkan haberlerde suya ve toza karşı dayanıklı bir kasaya sahip olacakları yönünde gelişmeler gündemdeyken. Yeni gelen haberlerde ise İphone cihazlarda yer alacak olan RAM kapasitesine değiniliyor.

iphone7-kac-gb-ram-ile-gelicek

DigiTimes tarafından hazırlanıp yayınlanan yeni bir rapora göre yeni iPhone cihazlarda RAM kapasitesinde kesin olarak artış yaşanacak. Android cihazlar tarafına bakıldığında üst seviye akıllı telefonlar üzerinde 4 GB RAM  bazı orta segment modeller yer alıyor, 4 GB RAM standart haline gelirken, Android iletim sistemine sahip cihazlarda 6 GB RAM görülmesinde artış yaşanmaya başlandı.

Apple cephesinde bakıldığın da ise yeni iPhone cihazların RAM kapasitesi artırılacak. Ancak büyük ihtimalle artış sadece Plus modeline özgü olarak yapılabilir. Apple konusunda yaptığı haberler de güvenilir bir kaynak olarak gösterilen analist Ming-Chi Kuo da, yayınladığı bilgilerde  iPhone 7 Plus modelinde kesin olarak 3 GB RAM kullanılacağı yönünde beyanatlarda bulundu.

iPhone 7’de modelin de ise aynı İphone 6s modelleri ve İphone SE modelinde olduğu gibi 2 GB RAM kullanılması planlandığı belirtiliyor.

iPhone 7 serisiyle satışa sunulması ile birlikte Apple’ın standart ve büyük ekranlı arasında bulunan donanım farklılıklarını daha fazla belirgin hale getirilmek istendiği biliniyor.

Daha önceki modellerde ekran,  pil, kamera, işlemci frekans hızı tarafında ayrılan modellerin RAM kapasiteleri de bu defa oldukça farklı olacak.  Aynı zaman da çift arka kamera özelliği ve Smart Connector bağlantı noktası gibi özellikler iPhone 7 serisinde cihazlar arasındaki öne çıkan farklar olarak karşımıza çıkacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉