• PAYLAŞ

iPhone Cihazlarda Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir?

  • 19/08/2016 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 831 görüntüleme

Birçok cihaz üzerinde video kaydı yapılırken fotoğraf çekmek için ekstra 3.parti uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Apple kullanıcılarına bu işlemi yapabilmesi için oldukça basit bir çözüm üretmiş ve hiçbir şekilde ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bir yandan video kaydı yaparken diğer yandan güzel anları ölümsüz hale getirmenize olanak sağlamış. Bu özellik birçok kullanıcının gözünüzden kaçmış ve bilinmiyor.

Öncelikle kullanıma sunulana bu özelliğin tarihçesinden bahsedelim. İlk olarak kullanıma sunulması iPhone 5 ile başlayan video kaydı yaparken fotoğraf çekebilme özelliği, iPhone her yeni çıkan modelinde güçlenen kamerası sayesinde kalite giderek artırıyor. iPhone cihazlarda video kaydı yaparken fotoğraf çekebilme özelliği kullanmak için yapmanız gereken işlem çok kolay:

İlk olarak kullandığımız cihaz üzerinden Standart iPhone kamerasını açıyoruz ve video kaydı yapmaya başlayın. Kayıt işlemine başladığınızda ekranın sol alt köşesinde beyaz bir düğme göreceksiniz.

iPhone Cihazlarda Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir 1

Kayıt işlemi sırasında bu anı fotoğraflama yapmam gerek dediğiniz anda ekran üzerinde bulunan düğmeye dokunun ve ardında film rulosunda nasıl çıktığını görün. Son olarak eklememiz gereken, İPhone cihazlarda bulunan bu özelliğin, donanımsal farklar olarak her cihazda daha farklı kalitede fotoğraf çekeceğini aklımızdan çıkarmayalım. iPhone modelleri arasında 6S ve 6S Plus seriye sonradan eklene SE ile 4K video kaydı yapabilirken 8 megapiksel fotoğraflar çekmenize olanak sağlarken oldukça iyi sonucu alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉