• PAYLAŞ

İPhone’ lar İçin Insta360 Nano Kamera

  • 16/07/2016 - 15:47
  • 0 Yorum
  • 906 görüntüleme

Son zamanların adından en çok söz ettiren teknolojisi Sanal gerçeklik konsepti ile iç içe yaşayan kullanıcılar için alternatiflerin sayısı hızlı bir şekil de artıyor. Insta360 Nano kullanıcılara sunduğu aksesuarı, iPhone modelini bir anda sanal gerçeklik kamerasına dönüştürüyor.

Son döneme baktığınız da sanal gerçekliğe yönelik olarak oldukça farklı tasarımda kameralar pazara çıkmaya başladı. LG, Samsung gibi firmaların yanı sıra, sadece aksesuar tarzına yönelerek de kamera üretenler mevcut. Insta360 Nano’ nun hazırlamış olduğu aksesuarı, iPhone için sana gerçeklik kamera ihtiyacını karşılayacak.

Insta360 Nano 8MP çözünürlüğünde Sony CMOS sensörü bünyesinde  barındıran aksesuar, 3040×1520 piksel gibi oldukça iyi çözünürlüğü ile 30fps kadar videolar kaydedebiliyor. Üzerinde 2 adet 210 derecelik balık gözü lens bulunduran aksesuar kullanıcılara 360 derecelik video kaydedebilme imkanı sunuyor.

Insta360 Nano aksesuar aslında üzerinde bulunan 800mAh bataryası ile bağımsız olarak da kayıt yapabiliyor.  Aksesuarı iPhone ile uyumlu hale getiren ise Lightning girişi. Cihaz bu nedenden dolayı sadece iPhone modellerine entegre edilerek içerikler görünebiliyor veya uygulamanın üzerinden sosyal ağlarda paylaşım sağlanabiliyor. Aynı zaman da  sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu olan uygulama üzerinden 360 derece videolar rahatlıkla izlenebiliyor.

Insta360 Nano aksesuarın öne çıkan diğer önemli noktası ise 360 derece yapılacak canlı yayınlar. Bu özelliği kullanmak için de yine iPhone modelinize entegre etmeniz gerekiyor. Insta360 Nano kamera üzerinde bir microSD yuvası bulunuyor bu sayede telefonunuzun kısıtlı olan depolama belleğini kullanmamış oluyorsunuz.

ınsta360-nano-kamera gallery-868x0-442321

Sizlere saydığımız özellikler nedeniyle Insta360 Nano aksesuarı son kullanıcı fiyatı 280$ etiketine sahip. Özelliklerinin yanı sıra iOS platformuna özgü olması kullanıcılar için biraz dezavantaj sayılabilir. Gerçi üzerinde bulunan microSD yuvası sayesinde Android cihazlara da içerikleri taşımanız mümkün ama maalesef  canlı yayın mümkün olmuyor. Bu segmentte sunulan cihazlara bakarsak LG’nin sanal gerçeklik kamerası 200$ fiyat etiketine sahipken, Samsung’un kamerası ise 360$ fiyat etiketi ile kullanıcılarına sunuluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉