• PAYLAŞ

İphone Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

  • 12/08/2016 - 23:40
  • 0 Yorum
  • 1048 görüntüleme

İphone Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

İnternet birçok işlemi rahat bir şekilde yapmamıza yardımcı oluyor. Bu kullanım kolaylığının telefona taşınması ile birlikte hayatımıza giren akıllı telefon uygulaması whatsapp insanların en çok kullandığı iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sadece iletişim kurmak için değil, ekonomik faaliyetler için şirketler tarafından kullanılan bir uygulama olarak da kullanılıyor. Tüm konuşmalar buradan yapıldığı için konuşmaların kayıtlı bir şekilde saklanması gerekmekte. Bu durum bize kullanım kolaylığı sunan cihazların bozulma riskine karşı bir tedbir olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu yazımızda sizlere İphone üzerinde bulunan Whatsapp programında ki yazıların nasıl yedekleneceğini anlatacağız. Bu işlemi yapmak çok kolaydır. İlk olarak Apple’ın müşterilerine sunduğu İCloud hesabınızın olması gerekmektedir. Bu sayede yazılarınızı yedekleme şansınız ortaya çıkacaktır. Bu yedekleme ile ortaya çıkan sorunlardan en az hasarla kurtulabilirsiniz. Telefonunuz çalınabilir, kırılabilir ve bozulabilir. Bu sorunların hepsi yazılarının ortadan kaybolmasına neden olacaktır. Ancak otomatik yedekleme ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Yapacağınız işlemi sizlere sıra ile anlatmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde Whatsapp konuşmalarınızı yedekleyebileceksiniz.

İphone kullananlar için ilk olarak yapılması gereken Whatsapp programını çalıştırmak olacaktır.Daha sonra sağ alt köşede bulunan Ayarlar sekmesine tıklamanız gerekiyor.

iphone-whatsapp-yedekleme-1

Buradan sohbetler dokunarak giriş yapmalısınız.

iphone-whatsapp-yedekleme-2

Karşınıza açılan yeni ekranda Sohbet Yedeği seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

iphone-whatsapp-yedekleme-3

Karşınıza gelen ekranda Şimdi Yedekle seçeneği gelecektir. Buna tıklayarak yedekleme işleminizi başlatabilirsiniz. Yedekleme işleminiz tamamlandıktan sonra işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğinizi son yedekleme tarihine bakarak anlayabilirsiniz. İşlemi yaptığınız zamanı gösteriyorsa işleminiz başarı ile sonuçlanmış demektir.

iphone-whatsapp-yedekleme-4

Bu işlemi cihazınız tarafından otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız bu seçeneği en sonra açılan sayfada işaretlemeniz gerekiyor. Otomatik Yedekleme seçeneğini tıklayarak konuşmalarınız Günlük, haftalık, aylık şekilde yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Ya da kapalı konuma getirerek manuel olarak işlemi kendiniz yapabilirsiniz. Sadece konuşmaların değil de konuşma esnasında size gelen resim ve videolarında yedeklenmesini istiyorsanız sayfanın altında bulunan Videoları Dâhil Et seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemleri yapmak ileri de bir gün telefonunuza yada programa bir şey olduğunda eski konuşmalarınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉