• PAYLAŞ

İş Teklifleri Nasıl Değerlendirilir ve Kabul Edilir?

  • 03/09/2016 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 1045 görüntüleme

Kriz nedeniyle işinizi kaybettiniz. Şirketiniz hiç beklemediğiniz bir şekilde sizi işten çıkarmak zorunda kaldı. Ya da siz iş değişikliği yaşamak istediğiniz ve kariyeriniz de farklı bir yer istediğiniz için işten ayrılmış olabilirsiniz. Yeni bir iş arayışınız sırasında size birçok şirketten iş teklifi geliyor. Bu teklifler arsında size uygun olan işi bulmak, kariyerinizde yükselmenize yardımcı olacak işi tercih etmek için dikkatli davranmanız gerekiyor.

İlk olarak size yapılan iş teklifiniz içinde bulunan iş tanımına dikkat etmelisiniz. İş tanımının size uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer iş tanımı kariyerinizde ilerlemenize yardım edecek şekilde düzenlenmemişse size bu iş paradan başka hiçbir şey kazandırmayacaktır. Ancak belirli seviyeye gelen kişiler paradan daha çok itibara önem vermektedir.

Bu kısmı kabul ettikten sonra kariyerinizde ilerlemeye yardımcı olacak bir işin olduğu belli olduktan sonra maaş kısmına önem vermelisiniz. Yapacağınız işe göre alacağınız maaşın yeterli olup olmadığını öğrenmelisiniz. İş tanımınız ile maaş oranınız uygun değilse kabul etmemenizi tavsiye edebiliriz.

Bu iki konuya değindikten sonra iş alanında ne kadar yükselebileceğiniz çok önemlidir. Çünkü insanlar kendi iş yerlerinde olsalar dahi yıllarca aynı işi yapmak istemezler. Çıraklıktan başlayarak patronluğa kadar yükselmek isterler. Gireceğiniz işte bu fırsatın olup olmadığı önemlidir. Kariyerinizi aynı noktada sonlandıracaksanız bu işten vazgeçmelisiniz.

is-teklifi-degerlendirme-nasil-yapilir

İş teklifi çok güzel bir şekilde yapıldı aradığınız tüm şartları karşılıyor ancak iş yerinde ki ortamı merak ediyorsanız. Çalışacağınız arkadaşlarınız size yardım edecekler mi yoksa sizi dışlayacak işinizi yapmanızı zorlayacaklar mı? Bu konuyu öğrenmek için işi kabul etmeden iş yerini ziyaret etmeniz iyi olacaktır.

İşin bulunduğu yer ile sizin aranızda ne kadar mesafe olduğu çok önemlidir. Evden çıktıktan sonra günlük 2 saatinizi trafikte geçirecekseniz bu size iş kaybı olarak geri dönüş yapacaktır. Bu duruma dikkat etmelisiniz. Çalışma saatleri çok önemlidir. Tüm haftayı çalışarak geçirmek istemezsiniz. Ya da gün içinde uzun saatleri çalışmayı kimse istemez bu konulara özenli yaklaşmanızı tavsiye edebiliriz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉