• PAYLAŞ

Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir?

  • 03/09/2016 - 13:20
  • 0 Yorum
  • 886 görüntüleme

Teknoloji giderek gelişiyor. Bize sağladığı birçok kolaylık bulunuyor. Her sağladığı kolaylığın kendisi ile birlikte gelen sorunları oluyor. Bu sorunların çözümü içinde alternatif yollar kısa sürede kendini ortaya çıkarıyor. Bu sorunlardan birisi de akıllı telefonlar yardımı ile bilgisayarların nasıl kontrol edileceği olacaktır.

Bu işleme İngilizcede Remote Control olarak isimlendirilmektedir. Bu cihazlar yardımı ile akıllı cep telefonunuz yardımı ile bilgisayarınıza bağlanabilir ve istediğiniz işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan Team Viewer Remote Control uygulaması tercih edilmektedir.

Bu uygulamayı İOS işletim sistemine sahip olanlar App Store içerisinden, Android işletim sistemine sahip olanlar Google Play Store üzerinden rahatça indirebilirler. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bunu kullanmanın nasıl olduğu konusunda kafanıza soru işaretleri olacaktır. Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde bilgi aktarımı yapmaya çalışacağız.

telefondan-bilgisayar-nasil-kontrol-edilir-1

Bu uygulama yardımı ile bilgisayarınıza bağlanmak istiyorsanız unutmamanız gereken en önemli nokta bu uygulamanın bilgisayar için hazır olanının indirip bilgisayarınıza kurmanız gerektiği olacaktır. Bu işlemi başarı ile yaptıktan sonra cep telefonunuza indirdiğiniz teamviewer uygulamasını çalıştırarak işleme başlayacağız. Aynı zamanda bilgisayarda ki uygulamayı da açacaksınız. Burada yazılı olan İP adresinizi telefonunuzda bulunan uygulamaya gireceksiniz. Bu andan sonra karşınıza şifre ekranı gelecektir. Bilgisayarınızda açık olan uygulamanın içerisinde bağlanmanıza yardımcı olacak şifre yazılıdır. Bu şifreyi telefonunuz da bulunan uygulamaya girerek bağlanma işlemine başlayabilirsiniz.

Şifreyi girdikten kısa bir süre sonra karşınıza masa üstü ekranınıza gelecektir. Artık bilgisayarınız içerisinde akıllı telefonunuz yardımı ile tüm işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük kolaylığı acil bir iş bilgisine sahip olanların bilgisayarlarına ulaşmak istedikleri anda imdatlarına yetişmesi olacaktır.

Bu program sayesinde bilgisayara bağlanarak mail olarak göndermek zorunda olduğunuz bir belgeye kısa sürede ulaşabilir ve gönderme işlemini yapabilirsiniz. Ya da bilgisayarda bulunan bir proje hakkında önemli bir detayı ofisinize gitmeden kolayca öğrenebilirsiniz. Bu basit program hayatınıza çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu uygulamayı kullanan çok sayıda insanın bulunması uygulamanın ne kadar kullanışlı olduğunu gösterecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉