• PAYLAŞ

Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO Nasıl Oynanır?

  • 26/08/2016 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 978 görüntüleme

iOS 9.3.3 sürümü yüklü olan iphone cihazlar için Jailbreak aracı, bir takım sorunları da yanında getiriyor. Pokemon GO uygulamasının açılış esnasında çökmesi de bunlardan bir tanesi. Peki, Jailbreak yapılmış iPhone cihazlarda Pokemon GO nasıl oynanır?

PanGu ekibi kısa bir zaman diliminde önce iOS 9.3.3 Jailbreak aracını yayınlamıştı. Jailbreak ile iOS işletim sistemlerine yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Ancak bu uygulamanın getirisi olmasının yanın da bir takım götürüsü de olduğunu da söylemek gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; bankacılık sektöründe olan uygulamalar kullandığınız cihazınız Jailbreak’li olduğu için maalesef çalışmayabiliyor. Bu uygulamalar arasına şu sıralar oldukça sükse yapan Pokemon GO da eklendi.

Pokemon GO, Jailbreak yapılmış olan bazı cihazlarda açılış esnasında çökebiliyor. Jailbreak yapılmamış cihazlar üzerinde bile server problemi yaşayan Pokemon GO uygulamasının, açılış esnasında çökmesi bazı kullanıcıları son derece sinirlendiriyor. Hem Jailbreak yapılmış iPhone kullanmak hem de Pokemon GO oynamak isteyen kullanıcılara müjdeli bir haberimiz var diyebiliriz.

Sizlere Jailbreak yapılmış İphone cihazlar üzerinde Pokemon Go uygulamasını nasıl kullanacağınızı detayları ile sunacağız yapmanız gereken adımları dikkatlice izlemeniz ve Pokemon Go oynamanız.

Adım 1: Cihazınızdan Cydia uygulamasını açıyoruz. Ardından Sources sekmesine tıklayın. Daha sonraki aşamada Edit sekmesine tıklayın. Ekranın sol kısmında Add ibaresini göreceksiniz buraya da tıklayın.

Jailbreak'li iPhone'da Pokemon GO Nasıl Oynanır 1

Açılan repo ekleme sekmesinin içerisine  https://cokepokes.github.io/ yazıyoruz ve ardından Add Source sekmesine tıklayın. Repo yükleme kısmına geldiğinde bir dizi indirme işlemleri yapacak.

Jailbreak'li iPhone'da Pokemon GO Nasıl Oynanır 2

Repo eklendikten sonraki aşamadan Changes sekmesine tıklayın ve ardından Masterball Tweak’ini indiriyoruz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra İphone cihazınızı yeniden başlatın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Jailbreak yapılmış olan iPhone cihazınızda Pokemon GO uygulamasını çökme sorunu yaşamadan rahatlıkla oynayabilirsiniz. Daha stabil Jailbreak yapılmış iPhone kullanmak istiyorsanız Cydia’da üzerinde Repo’ları güncellemeyi unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉