• PAYLAŞ

Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir?

  • 26/08/2016 - 12:40
  • 0 Yorum
  • 1065 görüntüleme

Facebook uygulaması grup ve sayfalar açısında en fazla tercih edilen sosyal medya ağı olmasının yanın da Facebook uygulaması kendi içerisinde grup isim değiştirme işlemlerine de olanak sağlıyor.

Facebook kullanıma sunulduğundan bu yana her geçen gün kendini yenilemesi uygulama içerisine yeni özellikler eklemesiyle ön plana çıkarken sosyal ağlar içerisinde liderliğini de sürdürmeye devam ediyor. Son açıklanan resmi rakamlara bakıldığın Facebook uygulamasını aktif olan kullanıcı sayısı 1.2 milyar. Devasa boyutlara ulaşmış kullanıcı sayısının da grup sayfaları veya ilgi alanı, haber kaynakları sayfası bakımından tercih edilen sosyal ağ olmasına neden oluyor.

Belli ilgi alanlarına yönelik olarak açılan gruplar sosyal medya kullanıcıları tarafından fazlasıyla tercih edilirken milyonlarca kullanıcı bu gruplar üzerinden etkileşimlerini sağlayabiliyor. Kullanıcıların özgürce fikir alışverişi yapabildiği ve açılan grup sayfalarının amacına yönelik çeşitli paylaşımların yapıldığı gruplar için kullanıcıların grup isminin değiştirebilmesine de uygulama içerisinde olanak sağlanıyor.

Facebook uygulamasın da grup sayfasının isminin değiştirilmesi yalnızca yöneticiler tarafından yapılmasına izin verilmesinin dışında, grup sayfasının 5000 üyeden daha yüksek bir rakama sahip olması halinde maalesef isim değiştirme işlemleri yapılamıyor. Bu şekilde bir kısıtlama olduğundan dolayı grup sayfalarının isim değiştirme işlemlerini yapacak kullanıcıların 5000 rakamından daha az üyeye sahip oldukları zamandan önce yapmaları gerekiyor. Bu rakam aşıldıktan sonra maalesef ki bu işlem yapılamaz oluyor.

Facebook uygulamasında grup sayfasının ismini değiştirmek için ilk olarak, Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz ve ardından yöneticisi olduğumu grup sayfasını açıyoruz ardından açılan sayfanın sağ tarafında bulunan ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.

Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir 1

Ayarlar sekmesi üzerinden Grup Ayarlarını Düzenle sekmesinin üzerine gelerek tıklıyoruz ve açılan sekmede grup ayarları ile ilgili olan özel sayfa açılmalıdır. Açılan sayfa üzerinde grup isminizi sağlayacak şartlar oluşmuş ise yeni grup ismini girebileceğiniz bir alan yer alacaktır.

Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir 2

Açılan bu alan içerisine istediğiniz grup ismini yazarak değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu kısa ve basit işlemler sayesinde şartlara uyan tüm grup sayfalarının isimlerini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉