• PAYLAŞ

Jakuzi Nasıl Temizlenir?

  • 07/09/2016 - 13:20
  • 0 Yorum
  • 1001 görüntüleme

Banyoda keyif yapmak istediğimizde jakuzi olanların için en azından bu böyledir sıcak suyu içine doldurur güzelce köpürttükten sonra içinde saatler geçiririz. Ancak bu keyif alanını gerektiği şekilde temizlemek yani dezenfekte etmek gerekir. Çünkü gerekli temizlik yapılmasa içinde birçok mikrop ortaya çıkabilir ve sizlerin hastalık kapmamızı kolaylaştıracak bir etki yapabilirler. Jakuzi temizliğini yaparken dikkat etmeniz gereken konu klasik küvetlerden farklı bir temizlik gerektirdiğidir. Jakuziye su getiren boruların içinde ve çevresinde, su fışkırtan jetlerde belirli bir kullanımın ardından sabun birikimi mutlaka olacaktır. Gözle görebildiklerimiz olacağı gibi göremeyeceklerinizin sayısı da çok olacaktır. Bu kirler jakuziyi her çalıştırdığınız da sizleri bakteri ve mikroplarla buluşturacaktır.

Jakuzi’yi Temizlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jakuzi temizliğinizi belirli bir sıraya göre yapmanız mikropları yok etmeniz için size kolaylık sağlayacaktır. İlk olarak jakuzinin görünen kısımları nemli bir bez yardımı ile karbonat ya da banyo temizleme deterjanları ile iyice silinmesi gerekiyor. Bu işleme başladığınız da jakuzinizin güç devresinin kapalı olduğunu mutlaka kontrol edin.

jakuzi-nasil-temizlenir

Jakuziyi oluşturan küvet seramikten yapılmışsa karbonat yardımcı ile sert bir bez ile temizliği yapılabilir. Ancak akrilik maddeden oluşan bir küvet varsa çizilme tehlikesine karşı daha yumuşak bir bez tercih edilmelidir. İyice her bölgesi silindikten sonra bol su yardımı ile durulaması yapılmalıdır. Dış parçaları temizledikten sonra iç kısmın temizliğine geçilmelidir.

İlk olarak jetler çıkıyorsa çıkarılmalı, genellikle çıkıyor kullanım kitapçığını okumalısınız. Ayrı bir kabın içinde suyun içerisine banyo deterjanı ya da sirke ve bunlara limon katarak bekletilen suyun içine jetler atılmalıdır. Jetlerin temizledikten sonra jakuziye su getiren su borularının da temizlenmesi gerekiyor. Bu temizliği yapmak için jakuzinin içi su borularının seviyesine kadar doldurulmalıdır. İçerisine 2 su bardağı sirke, bir adet limon suyu ve 2 çorba kalığı karbonat eklenmelidir. Bu şekilde hazırlık yapıldıktan sonra jakuzi çalıştırılmalıdır. Suyun tüm boruların içinden geçtiğinden emin olmanız gerekiyor. Tüm bu temizliği yaptıktan sonra durulama kısmına geçmeniz gerekiyor. Jakuzi su ile doldurulduktan sonra çalıştırılır ve suyun tüm kanallardan geçtiğinden emin olunur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉