• PAYLAŞ

Kadın Girişimciler Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler?

 • 10/02/2017 - 19:10
 • 0 Yorum
 • 721 görüntüleme

Kadın Girişimciler Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler?

Girişimcilik günümüzde üzerinde en çok konuşulan konulardan birisidir. Kimilerine göre bir girişimci doğuştan gelen özellikleri olmalıdır. Bazı insanlar içinse girişimcilik için gerekli eğitimi almış olmak yeter. Bunun için çok sayıda test yapılır. Bu testlerin bazılarında girişimci olduğunuz sonucu çıkarken bazılarında ise tam bir görev insanı olduğunuz ortaya çıkabilir. Çok geniş bir konu olduğu için kesin ve net bir cevabı yoktur.

Günümüzde sayıları gittikçe artan girişimci kadınlar piyasayı ele geçirmeye devam ediyor. Kadınların iş gücüne dahil olmasını isteyen finansal çevrelerde bu konuda onlara çok önemli yardımlarda bulunmayı taahhüt ediyor. Bir girişimcinin en büyük yardımcısı bankalardır. Çünkü genelde birçok girişimcinin en büyük sorunu paradır. Gerekli paraları olmadığı için akıllarında bulunan ve onlara çok para kazandıracak fikirleri hayata geçiremezler. Özellikle de kadın girişimciler bu konuda ha fazla zorluk çeker. Ancak yaşadığımız zamanda bu konuda onlar için özel yardımlar bulunuyor. Kadın bir girişimciyseniz ve paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız. Size kredi sunacak bankaların bir listesi var. Ayrıca o bankalardan nasıl kredi alacağınızı da sizlere anlatmaya çalışacağız.

 1. Vakıfbank

Kadın girişimcilere en büyük desteği veren bankalardan birisidir. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası aracılığı ile kadınlara 30 milyon dolarlık bir fon sağlamıştır. Gerekli başvuruları yaparak bankadan girişimcilik kredisi çekebilirsiniz. 84 aya varan vade imkanları kadınlara sunuluyor.

 1. Finansbank

Kadım girişimci destek paketi ile bu alanda hizmet vermektedir. Vakıfbank gibi onlarda bu destek paketini sunabilmek için EBRD ile anlaşma sağlamışlardır. 2000 kadar kadın girişimci için bu destek sağlanacağı açıklanmıştır. Onun için elinizi biraz çabuk tutmalısınız.

 1. Garanti Bankası

Kadın girişimcilerden desteğini esirgemeyen bir başka bankada Garantidir. 60 aya varan vadeler ile özel krediler sunuyorlar. Yalnız bu krediyi alabilmek için bir KOBİ olmanız gerekiyor. Eğer bu durumda bir yapıya sahip kadın girişimciyseniz size sundukları çok sayıda önemli avantaj bulunuyor. Daha detaylı bilgi için onlarla iletişim geçeceğiniz yöntemleri biliyorsunuz.

 1. Türkiye Ekonomi Bankası

Kadın girişimciler için hazırladıkları özel kredi destek paketleri ile dikkat çekiyorlar. Bu paketleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve ERBD ile anlaşarak faaliyete geçirmeleri onlar için özel bir yapı sunuyor. 75 bin TL kredi miktarına kadar hiçbir teminat istemeden size yardımcı olmak için bekliyorlar.

 1. Ziraat Bankası

Devlet desteğinin hissedildiği en güçlü bankadır. Hazine desteği ile oluşturulan Kredi Garanti Fonu ile çok düşük faizler ile kredi sunuyorlar. Kadın girişimcilerin yapacakları EFT, virman ve havale gibi işlemlerde hiçbir şekilde masraf talep etmiyorlar. Bu sadece kadın girişimcilere sundukları küçük bir kolaylıktır. Bunların yanında ciddi avantajlarda sağlıyorlar.

 1. Denizbank

Yeni nesil bankacılık anlayışı ile dikkat çeken Denizbank kadın girişimciler için özel bir kredi paketi sunuyor. Kadın bir girişimciye talep etmesi halinde 80 bin TL’ye varan krediler sunabilir. Bu işin hızlandırmanız için başvurularınızı telefon bankacılığını kullanarak ya da bir sms atarak gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Ve özel birçok hizmetini ücretsiz kullanımlarına sunuyor.

 1. Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi kadın girişimcilere kullanacakları kredilerin ödemesinde özel hazırladıkları ödeme erteleme hizmeti ile birlikte sunuyor. İş hayatına girmeye karar veren bayanlara bu konuda kolaylık sağlamayı amaçlıyorlar. Çünkü o kadar işin arasında bir de kredi borcu ile uğraşmak bazen işlerin sekteye uğramasına neden oluyor.

 1. Halkbank

Devlet destekli bir banka olan Halkbank, kadın girişimlere destek vermek amacıyla KOSGEB ile özel bir anlaşma imzalamış durumdadır. KOSGEB’ten uygulamalı girişimcilik eğitimi alan bayanlara 150 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Bunun 50 bin TL’si hibe 100 bin TL’yi ise 2 yıl geri ödemeli kredi şeklinde veriliyor.

 1. İŞ Bankası

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile anlaşarak kadın girişimcilere kredi imkanı sunan bir diğer bankada İş Bankasıdır. Finansman ve Danışmanlık desteği ile çok sayıda faiz indirimi ve avantajları ile birlikte kadın girişimcilere sunmaya çalışıyor. Teminat mektubu gibi bazı konularda ise özel yardımlarını esirgemiyorlar.

 1. Şekerbank

Şekerbank sadece kadın girişimcilere değil işletmelere de aynı özel şartlar ile kredi imkanı sunuyor. Bu özel olarak hazırlanan paketten alacağınız kredilerin geri ödeme süreleri 60 aya kadar uzayabiliyor. Eğer gerekli görülürse ve kullanmak isterseniz talep halinde krediyi 3 ay geri ertelene imkanınız var. Bu konu hakkında bankanın internet sitesinden ya da şubelere giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Burgerbank

En uzun vadeli kadın girişimcilere kredi desteği sunan bankadır. Çok uygun faiz oranları ile 120 aya varan vadelerde kredi talep edebilirsiniz. Alacağınız kredinin yüzde 70’i KGF garantisi altında sunulmaktadır. Ülkemizde çok fazla gelişmemiş bir banka olsa da avantajlı seçenekleri ile sizlere bu konuda yardımcı olmayı bekliyorlar.

 1. ABank

Kadın girişimcilere kredi desteği sağlamak için özel uluslar arası kuruluşlar ile anlaşma imzalamıştır. Uluslararası Finans Kurumu ve Hollanda Kalkınma Ajansı bu kredi için banka ile anlaşmışlardır. Bu kredi ülkemizde ilk defa kadın girişimcilere özel olarak sunulan kredi türüdür. 60 ile 72 aya kadar kredi geri ödeme süreleri bulunuyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉