• PAYLAŞ

Karma Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ?

  • 03/10/2016 - 11:40
  • 0 Yorum
  • 786 görüntüleme

Karma cilt maskelerinin en başlangıcında ballı yoğurtlu maske gelir. Bu maske ile hem cilt rahatlar hem dengelenir bununla birlikte çok iyi bir halde beslenir.

Bu harika maskeyi hazırlamak için bir çay kaşığı kadar bal, bir çay kaşığı kadar mısır unu ve bir tatlı kaşığı yoğurda ihtiyacınız var.

bir çay kaşığı kadar bal, bir çay kaşığı kadar mısır unu ve bir tatlı kaşığı yoğurdu iyice birbirine karıştırın.Daha sonra karıştırıp hazırlamış olduğunuz karma cilt maskesini cildinize yayarak sürün.Cildinizde bu maskeyi en az yirmi dakika kadar beklemeye alın. En az yirmi dakika sonra cildinizi ılık su yardımıyla sudan geçirin ve iyice temizleyin.

Bu maskeyi haftada minimum bir kez cildinize uygulayın.

Gül Suyu Maskesi

Gül suyu maskesini hazırlamak için bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir tatlı kaşığı kadar da bala ihtiyacınız var. Bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir tatlı kaşığı kadar da balı iyice birbirine karıştırın ve cildinize yedirerek sürün. Cildinizde bu maskeyi minimum on beş dakika kadar beklemeye alın. On beş dakika sonra cildinizi soğuğa yakın fakat soğuk olmayan temiz su ile yıkayın. Bu maskeyi cildinize on günde bir bir uygulayıp cildinizin yağ oranını dengeleyebilirsiniz.

 

Üzüm Maskesi

İlk önce üzüm taneleri ezmek sureti ile üzüm suyu hazırlayın. Hazırladığınız bu suyu cilt maskesi olarak kullanın.

Üzüm suyuna herhangi bir şey karıştırmayın ve maske halinde üzüm suyunu cildinizde yirmi dakika kadar beklemeye alın ve ondan sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada minimum bir kez uygulayın.

 

Zeytinyağlı Maske

Bu maske çok güçlü bir maskedir. Bu maskeyi hazırlamak için 2 kaşık kadar kil ve bir kaşık kadar zeytinyağına ihtiyacınız var. İlk adım olarak hem zeytinyağını bununla birlikte kili birbirine iyice karıştırın ve cildinize yayarak ve yüzünüzde açık alan kalmayacak şekilde sürün.Daha sonrasında maskenin cildinizde tamamen kurumasını bekleyin.

Maske cildinizde tam olarak kuruduktan sonra cildinizi yıkayıp iyice temizleyin.Bu maskeyi her hafta ama aynı günde olmak şartı ile yeniden edebilirsiniz.

Krem nasıl hazırlanır ?

Karma cilt kremini hazırlamak için bir tane yumurta sarısı ile favori nemlendirici kreminize ihtiyacınız var.

İlk önce yumurta sarısı ile kaliteli bir nemlendirici kremi birbirine iyice karıştırın ve cildinize yedirerek sürün.

Karışımı cildinize yedirerek sürdükten sonra en az yirmi dakika kadar cildinizde beklemeye alın.

En az yirmi dakika sonra cildinizi sıcak olmayan temiz su ile sudan geçirin.

Bu kremi cildinize haftada en az bir kere uygulayabilirsiniz.

 

Yaş Maya Maskesi

Yaş maya maskesi için yalnız biraz süt ve yaş mayaya ihtiyacınız var.

Yapmanız gereken çok basit. İlk önce yaş mayayı bir kasenin içine koyun ve yaş maya krem kıvamına gelene dek süt ilave ederek karıştırın.

Daha sonrasında hazırladığınız maskeyi cildinize sürün ve minimum birbeş dakika bekletin. Daha sonrasında cildinizi yıyitik iyice paklayın.

Bu etkili maskeyi cildinize haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉