• PAYLAŞ

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir ?

  • 19/06/2016 - 13:18
  • 0 Yorum
  • 943 görüntüleme

Kaşlarımız konusun da bir çok kişinin bilmediği yüzümüzde ki bakışlara anlam kazandıran, yüz ifademiz belirgin hale getiren gözümüzün üstünde çizgi halin de duran kaşlarımızdır. Başımızın saçlar ve kaşlar arasında kalan alın bölgemizdeki çizgileri, ağlamaklı olan surat ifademizi, sarkık yada yüz şeklimize uygun olmayan kaş yapımızın kaldırılarak yada pozisyonuna yön vermek için geçirilen ameliyatlara kaş kaldırma ameliyatları denir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir kapak

Kaş yapıları kadınlarla erkekler arasın da farklılık gösterir yapıları tamamen birbirinden farklıdır. Kaş kaldırma ameliyatlarının asıl amacı yüzümüz de bulunan tüm organların birbirleriyle orantısını sağlamaktır. Yüzümüz de bulunan orantısızlıklar kişinin kendini rahatsız etmesine ve buna bir çözüm bulma yöntemlerine iter kaş kaldırma burun estetiği gibi ameliyatlar bu sorunlara kalıcı çözümler sunar.  Kaş yapımız burun yapımız kadar önemlidir çünkü iki organımız arasın da bir senkron vardır. Kaşımız ve burnumuzun arasında ki senkrona gözlerimizin de yapısı estetik açıdan yön vericidir kaş kaldırma ameliyatları yapılırken en çok dikkat edilen yüzümüze bakıldığın da hiçbir organımızın bir diğerinden ön plan da durmamasını sağlamaktır. Kaşlarımıza baktığımız da eyer düşük görünümdeyse bu karşımızda ki bireylere mutsuz yada yorgun olduğumuz hissi verir. Kaş kaldırma ameliyatları da tam olarak burada devreye girer amaç kişinin bakışlarını mutluluk, dinamiklik ve öz güven katmaktır. Ameliyatın amacı yüzümüzde kaş göz ve burun arasındaki orantıyı sağlamakla beraber bir bakış, eda, anlam katmaktır ve bu tip operasyonlar cerrahi müdahalelerle  yapılır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir 1Kaş kaldırma ameliyatlarının bir diğer önemli yanı ise gençleşmek için yapılan bir dizi operasyonun en önemli olan aşamalarından bir olmasıdır. Kaş kaldırma ameliyatları tamamen estetik cerrahınızın vereceği kararlara göre yön kazanmaktadır. Ameliyat aynı zaman da bireyin kaşı yapısının nasıl olmasına karar vermesine göre de değişiklik gösterebilir. Kaş kaldırma ameliyatlarında saçlı deri kısmın da kesi açılarak yapılır, açılan kesi saç altında kaldığın da dolayı iz kalmaz ve ameliyat esnasın da kullanılan vidalar vücut tarafından kendi kendine yok edilir vidaları çıkarmak için bir daha operasyona gerek yoktur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉