• PAYLAŞ

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

  • 17/11/2016 - 16:38
  • 0 Yorum
  • 636 görüntüleme

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kış aylarına girilmesi ile beraber bedeninizle beraber cildiniz değişimler yaşamaktadır ve her mevsime göre cildiniz için yapılması gereken bakımlar farklılıklar gözetir. Mevsimler ile birlikte, dış etkenler sebebiyle yıpranmış olan cildinize yeniden genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmanız mümkün. Parlak ve sağlık bir cilde sahip olmak için dikkat edilmesi gereken püf noktaları uzmanlar şu bilgileri aktarıyor:

Genel olan temel kurallara ve önemli olan bazı püf noktalara dikkat ederek, cildinizin oldukça kısa sürede sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmeniz mümkün.

kis-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-5

Güzel Bir Cilt İçin Uygulanacak İlk Kural Temizlik…

Cildiniz bütün gün içerisinde oluşan kir, mikrop, yağ ve ölü hücrelerden arındırılması mutlak gereken bakıma son derece muhtaç olan görselinizdir. Genel olarak kadınlar, kendi doğru bildikleri yöntemleri uygulayarak yapmış oldukları temizlikten sonra ciltlerini kuru ve aynı zaman da gergin hissederlerse kesinlikle temiz olduğuna inanırlar. Cilt temizliği konusuna tamamen bilimsel açıdan yaklaştığınızda ise cilt tiplerine göre kullanılması gereken ürünler ve uygulanan yöntemler de tamamen farklı olacaktır. Bu detayları göz önünde bulundurarak aşağıdaki temizlik yöntemlerini uygulamalısınız.

-Yüzünüzü gün içerisinde mutlaka iki kez temizleyin. Haftada en az bir kez peeling uygulaması yapın. Bu sayede yüzünüzde bulunan ölü deri hücrelerden kurtulmuş olacaksınız. Aynı zaman da kan dolaşımını artırarak yeni hücre oluşumunu da desteklemiş olacaksınız.

-Yüzünüzü temizlerken kesinlikle sabun kullanmayın. Sabun kullanmak damarlarınızın çatlamasına yol açtığını bilmelisiniz.

-Yüz temizliği sonrasında mutlaka bir tonik kullanın. Kullandığınız tonik cildinizin pH değerini dengeleyecek ve dış etkenlere bunun yanı sıra kuruluğa karşı da önlem almış olacaksınız.
kis-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-2

Güzel Bir Cilt İçin Uygulanacak İkinci Kural Cildi Nemlendirmektir…

Cilt tipinize uygun olan doğal içerikli bir nemlendirici sayesinde cildinizde oluşan istenmeyen görüntüyü yok edeceğiniz gibi aynı zaman da gelecek için de var olanı görüntüyü korumayı sağlayabilmeniz mümkün. Nemlendirici seçimi yaparken içeriğinin mümkün olduğu kadar doğal olmasına önem göstermelisiniz. Seramid, AHA, gliserol, peptid, Niyasin ve gliserol başlıca içeriğinde bulunması gereken maddeler arasındadır.

Güneş Koruyucu Krem Kullanmayı Asla İhmal Etmemelisiniz…

İyi bir cilt bakımı olması için güneş koruyucu mutlaka kullanılmalıdır. Güneşin yaydığı UV ışınları 24 saat 12 ay boyunca foto yaşlanmaya, güneş yanıklarına aynı zaman da cilt kanserinin oluşmasına sebep olur. Bu  nedenle de yaz yada kış en az 35 faktörlü olan güneş koruyucu krem  kullanılmalıdır.

kis-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-3

 

 Var Olan Görünümü Korumak Genel Olarak Yaşam Felsefeniz Olmalı…

Cildinizin yıpranmaması ve bunun yanı sıra yaşlanmaması teme olarak doğaya aykırıdır. Yılların izini cildiniz üzerinde daha az ve olduğundan daha geç görmeniz için var olan görünümü mutlaka korumalısınız. Var olan görünümü korumanız için aşağıda sizlere için sıraladığımız önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

-Cildinizin temel taşları oluşturan B,C,E,A ve K vitaminleri açısından zengin olduğunu bildiğiniz besinleri tercih etmeye özen gösterin.

-Omega-3 sizi, yağ asitlerinden EPA güneş ışınlarının sebep olduğu cilt yaşlanmasını ve aynı zaman da var olan yaşlanma izlerini azaltmakta oldukça etkilidir.

-Beslenme konusunda antioksidan gücü yüksek olan meyvelerden yararlanmaya özen gösterin.

-Şeker ve şekerli olan yiyecek ve içecekten mutlaka uzak durmalısınız.

-Balkabağı günümüze bakıldığında en çok önerilen ve bunun yanı sıra medikal kozmetik ürünlerin formülasyonuna da girmiş olan iyi bir cilt dostu olduğunu bilmelisiniz. Havuç ile aynı anda alındığı zaman beta karoteninde varlığıyla sizin içim  iyi bir antiaging kokteyli oluşturulabileceğini bilmelisiniz.

kis-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-4

-C vitamini ihmal etmeyin, cildin dostu ve olmazsa olmazlarından bir tanesidir.

-Ceviz, fındık ve badem E vitamini, omega-3 yağ asitleri ve kalsiyum içerirler ve cilt dostudurlar.

-Yoğurt aslında ilk bilinen biyoteknolojik bir ürün olduğunu ve hem vücuda hem de cilde son derece yararlıdır.

-Gün içerisinde en az 2.5 litre su içmelisiniz. Nem kaybınızı karşılar ve aynı zaman da erken yaşlanmasını engeller.

-Ayda en az bir defa profesyonel cilt bakımı yaptırmaya önem gösterin.

-Keten tohumu tüketmeye çalışın, omega-6 açısından son derece zengindir.

kis-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-1

-Yumurta birçok bilinenin aksine çok yararlı olan bir besindir, protein, mineral ve aynı zaman da vitamin kaynağıdır.

-Yeşil çay içeriğinde bulunan polifenoller ve kateşinler nedeni ile antioksidan ve antiaging etkisi olann bir içecektir.

-Sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız. Sigara içen bireyeler içmeyenlere göre kıyaslandığında yaklaşık olarak 3 yıl daha yaşlı gözükmektedir.

-Alkolden mutlak olarak uzak durmalısınız. Çok alkol alınması vücutta iltihaplanmayı arttırmasının yanı sıra, toksik etki yaratmaktadır.

-Makyaj yapıyorsanız temizlemeden kesinlikle yatmamalısınız.

-Makyaj yaparken kullanmakta olduğunuz fırçalar mutlaka temiz olmalıdır ve sadece siz kullanıyor olmalısınız.

-Cildinizin ve aynı zaman da vücudunuzun dengesi için sağlıklı uyku uyumaya dikkat etmeli bu alışkanlığı vücudunuzu alıştırmaya çalışmalısınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉