• PAYLAŞ

WhatsApp’ta İki Adımlı Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır ?

  • 17/11/2016 - 16:41
  • 0 Yorum
  • 829 görüntüleme

WhatsApp’ta İki Adımlı Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır ?

İnternet kullanımında teknolojinin gelişmesi bir çok olanakla beraber geliyor. Karşımıza çıkan olanakların bir çoğu iyi yönde olmasına rağmen olumsuz olanaklarda karşınıza çıkmıyor değildir. Bu olumsuzlukların arasından en sık yaşananların başında ise güvenlik sorunu geliyor. Genel olarak bakıldığında en sık gördüklerimizin arasından bir sosyal medya hesabının başka bir tarafından ele geçirilmesi. WhatsApp sıklıkla yaşanan bu sıkıntıları göz önüne alarak kullanıcılarının hesap güvenliğini daha iyi sağlayabilmesi için iki adımlı hesap doğrulama seçeneğini bünyesinden barındırıyor. İOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda iki adımlı hesap doğrulama özelliği WhatsApp uygulamasına entegre edilmiş olarak geliyor ve bu sayede hesabınızın aynı zamanda bir parola ile korunmasına olanak sağlıyor. Yani daha açık bir dilde anlatımla ilk kurulum sırasında parola girmeden kullanım kesinlikle başlayamıyor. Bu sistem ile hesabınızı daha güvenli halde tutmak sizin elinizde oluyor. Bu yazımızda WhatsApp uygulması ile İOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda iki adımlı hesap doğrulama özelliğini nasıl kullanacağınızı detayları ile sizlere aktaracağız. Bu işlem içim yapacağınız  birkaç basit adım bulunuyor.

Whatsapp ‘da İOS ve Android Cihazlarda İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır ?

Whatsapp ‘da İOS ve Android cihazlarda iki adımlı doğrulama işlemi için ilk olarak uygulama içerisinde bulunan Ayarlar sekmesinden Hesap seçeneğine giriş yapın. Yapacağınız birkaç dokunuş ve bunun yanı sıra veri girişi ile adımlar hızlıca tamamlanacak. Kurulum esnasında bir de olası yaşanabilecek olan şifre kurtarma durumları için bir e-posta belirtmeniz yeterli olacak.

whatsapp-ta-iki-adimli-hesap-dogrulama-nasil-yapilir-1

Hesap sekmesine giriş yapmanızdan sonra açılan liste üzerinden iki adımlı doğrulama sekmesine giriş yapınız. Bu aşama sonrasında ise takip edilmesi gereken adımlar oldukça basit ve bir o kadar anlaşılabilir. Uygulayacağınız adımlar Android ve iOS cihazların tamamında aynı olacak.

whatsapp-ta-iki-adimli-hesap-dogrulama-nasil-yapilir-2

Öncelik olarak Android ve iOS işletim sisteminde WhatsApp uygulamasında iki adımlı doğrulama işleminde kullanmaya karar verdiğiniz parolayı girin. Sonrasında parolayı yanlış yazmanızın önüne geçmeniz için WhatsApp uygulaması sizden tekrardan aynı şifreyi girmenizi yani onaylamanızı isteyecektir.

whatsapp-ta-iki-adimli-hesap-dogrulama-nasil-yapilir-3

Yukarıda sizlere belirtmiştik, Android ve iOS cihazlarda WhatsApp uygulamasında iki adımlı doğrulama için kullanmaya karar verdiğiniz şifreyi unutursanız yada sıfırlamanız gerekli olursa bu işlemi yapabilmeniz için bir de e-posta tanımlaması yapmanız gerekiyor. Yine doğru bir giriş yapılabilmesi için bir sonraki gelecek olan ekranda aynı şekilde kullanacağınız e-postayı tekrarlamanız gerekli.

whatsapp-ta-iki-adimli-hesap-dogrulama-nasil-yapilir-4

Sizlere aktardığımız adımları doğru olarak uyguladıysanız yukarıda yayınladığımız görselde bulunan ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekran artık WhatsApp hesabınızın iki adımlı doğrulama ile korunduğunu ifade etmektedir. İki adımlı doğrulama internet üzerinde en çok tercih edilen güvenlik önlemi olduğunu ve aşılması neredeyse imkansız denecek kadar güveli olduğundan dolayı WhatsApp hesabınızı artık güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉