• PAYLAŞ

Kısa Vadeli Yatırım Nasıl Yapılır?

  • 19/10/2016 - 20:59
  • 0 Yorum
  • 892 görüntüleme

Kısa Vadeli Yatırım Nasıl Yapılır?

İnsanlar gelirlerini arttırmak ve geleceklerini garanti altına almak için uzun vadeli yatırımlar yaparlar. Ancak kısa vadede gelir elde ederek daha yüksek miktarlarda yatırım yapma şansınız da bulunuyor. Bunun için kısa vadeli olarak yapabileceğiniz çok sayıda yatırım aracı bulunuyor. Bu araçları neler olduğunu, nasıl kullanacağınızı ve kullanımı esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi soruların cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

 

Ekonomik faaliyetlerin dalgalanma gösterdiği günlerde kısa vadeli yatırım yapmak daha akıllıca olacaktır. Çünkü uzun vadede önünüzü görmeden yatırım yapmanız halinde size kardan çok zarar olarak geri dönüş sağlayacaktır. Kısa vadeli yatırım 2016 yılında daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Çünkü ülkemizde bu yılın hem ekonomik hem de siyasal açıdan çok sayıda beklenmedik gelişmenin yaşandığını hepimiz gördük. Darbe girişimi ve Suriye operasyonları bunlardan sadece birkaç tanesidir. Rusya krizini de saymamız gerekiyor. Kısa vadeli yatırım yapmaya karar verdiğiniz de ilk olarak yatırımın süresini belirlemeniz gerekiyor. 1 ay, 3 ay yada 6 ay gibi sürelerden birisini tercih ederek yatırımınıza karar verebilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere kısa vadeli olarak yatırım yapabileceğiniz araçları detaylı bir şekilde paylaşalım.

Kısa Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

Bu hesaplar insanlar tarafından genellikle tercih ediliyor. Uzun vadeli yatırım araçlarını yerine kısa vadede gelir elde etmek için rahatlıkla tercih edilebilir. Sıfır risk ve garanti gelir elde etmek isteyenler bu aracı kullanabilirler. Bu hesaplara bankalar genellikle yüzde 5 ile 9 arasında faiz veriyorlar. Kısa vadeli yatırım önerileri arasında ilk sıraya yazabiliriz.

kisa-vadeli-yatirim

E-Mevduat Hesabı Açmak

Şubesiz olarak hizmet vermekte olan şirketler aracılığı ile e-mevduat hesabı açtırmanız daha yüksek gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Eğer internet ile biraz haşır neşirseniz kısa bir araştırma ile bu konuda istediğiniz bilgiyi rahatça bulabilirsiniz. Bu hesapların en büyük artısı şubesiz bankacılık hizmetleri vermeleri nedeniyle daha yüksek faiz oranları sunmalarıdır. En iyi yatırım neye yapılır sorusuna kısa vadede verilebilecek en iyi cevaptır.

Faizsiz Hesap Açmak

Bankada açtığınız hesap üzerinden faizle gelir etmek istemiyorsanız size tavsiyemiz katılım bankalarına gitmeniz yönünde olacaktır. Katılım bankaları müşterilerine kısa vadede gelir etmelerini sağlamak için bu hesapları açmalarını sağlıyor. Bu sayede faiz olmadan sadece kar payı geliri şeklinde düzenleme yapılıyor. Para yatırım önerileri arasında alternatif bir yöntem olarak dikkat çekiyor.

Kısa Vadeli Hazine Bonosu Yatırımı

Bir yıllık süre içerisinde yüksek miktarda gelir elde etmek istiyor ve zarardan uzak durmak istiyorsanız size tavsiyemiz kısa vadeli hazine bonosu yatırımına yönelmeniz olacaktır. Devletten alacaklı olmak kadar güvenli bir yatırım kanalı düşünemiyoruz. Ve bunu kısa vadeli olarak yapması yatırımı daha cazip hale getiriyor. Kısa vadeli yatırım önerileri 2016 yılında en çok tercih edilenler arasında sayabiliriz.

B Tipi Likit Fon

Yukarıda saydığımız yatırım araçları kısa vadeli olsa da istediğiniz zaman nakde çeviremeyecek oluşunuz nedeniyle size cazip gelebilir. B tipi likit fonun en iyi kısa vadeli yatırım aracı olmasını sağlayacak en büyük özelliği istediğiniz zaman nakde çevirebilecek oluşunuzdur. Banka üzerinden açacağınız yatırım hesapları yardımı ile bu fondan alabilirsiniz.

Borsa Yatırım Fonu

Çok fazla maliyeti olmasını istemiyor ve hızlı gelir getirmesini istiyorsanız ETF olarak isimlendirilen borsa yatırım fonu almanızı tavsiye edebiliriz. Bu yatırımda az da olsa biraz risk almanız gerekiyor.  Ancak bu risk size kısa vadede yüksek gelir elde etme imkânı sağlayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉