• PAYLAŞ

Yakın Tarihte Para Kazandırmayı başaran 5 iş fikri

  • 19/10/2016 - 21:49
  • 0 Yorum
  • 831 görüntüleme

Yakın Tarihte Para Kazandırmayı başaran 5 iş fikri

Herkesin aklında mutlaka kendi işini yapma fikri vardır. Ancak birçok insan gerekli kazancı elde edememenin ya da işinde başarılı olamayacağının korkusu ile harekete geçemiyorlar. Aslında çok basit bir iş gibi görünse de yapacağınız işin size servet kazandıracağını bilseniz çok hızlı bir şekilde harekete geçmez miydiniz? Büyük ihtimal en ufak bir zaman kaybetmeden işi yapmaya başlardınız. İş fikri bulunmasından çok uygulanması çok önemlidir.  Bulduğunuz fikir işi çok kolaylaştırıyor olsa da bunu insanlara iyi bir şekilde anlatamazsanız gerekli geri dönüşü sağlamakta zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak iyi bir şekilde anlatılan iş fikri kişiye servet kazandıracaktır.

Bu yazımızın içinde son yıllarda basit iş fikirleri sayesinde servet kazanan 5 önemli iş fikrini sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu iş fikirleri arasında tarihe damga vuranlarda var. Sıra ile iş fikirleri girişimcilik konusunda hareket etmek isteyenler bu fikirleri duyduklarında şaşkına döneceklerdir. Şimdi bu iş fikirlerini yazarak yazımıza devam edelim.

  1. SantaMail: Noel Baba

Noel Baba bilgiğiniz gibi Hristiyan kültüründe çok önemli bir yeri olan karakterdir. Özellikle aileler çocuklarını onu sevdirerek büyütüyorlar. Ancak büyüdüklerinde bu karakterin aslında olup olmadığının kesin olmadığını öğreniyorlar. Gene de bu karakteri kullanarak iş fikri üretmek Byron Reese isimli bir Amerikalının aklına geliyor. Alaska Noel Baba isminde bir posta kutusu açıyor. Ailelerin çocuklarını sevindirmesi için ondan posta göndermesi karşılığında 10 dolar talep ediyor. Aslında çok da önemli bir iş gibi durmasa da 15 yıllık süreçte 200 binden fazla posta atmayı başarmış. Bu da 2 milyon dolar demek oluyor.

  1. Doggles: Köpeğe güneş gözlüğü satma fikri

Köpekler için gözlük yapacağımı söyleyeceğim ilginç iş fikrim olduğunu söylesem bana muhtemelen saçmalamamı söylerdiniz. Ancak Roni Di Lullo saçmalamış ve bunun sayesinde milyonlar kazanmayı başarmıştır. Bu fikir sadece köpekleri güneşten korumak amacıyla düşünülse de fikrin ortaya çıkması ile görme bozukluğu olan köpekler için özel lensli modelleri de hazırlanmıştır. Ayrıca Amerikan ordusu tarafından kullanıldığını da söyleyelim.

  1. FitDeck: Vücut geliştirmenin farklı bir yöntemi

Birçoğumuz oturduğumuz yerden kalkıp spor yapmak isteriz ancak çoğumuz bunu erteleriz. Bunu iş fikri haline getiren Phil Black bu fikir sayesinde milyonlarca dolar kazanmayı başarmış. Yaptığı iş fitness yapmak isteyenleri yapmaları hareketleri gösteren bir deste kart hazırlamak olmuş. İnsanlar bu kartların destesine 18 dolar vererek satın almayı kabul etmişler. Satış sonrasında ulaşılan rakam en son 5 milyon doları geçtiği söyleniyor. Sermayesiz iş fikirleri arayanlar için güzel bir örnek olarak görülebilir.

  1. PickyDomains: Alan adı sektörü

Bir web site kurmak istiyorsunuz içeriğinin nasıl olacağını ve tasarımını kafanızda hazırladınız. Bu işlerin yapılması için doğru kişilerle anlaştınız ancak hala cevap veremediğiniz bir soru var. Bu da sitenin alan adının ne olacağıdır. Yaratıcı ve akılda kalıcı bir alan adı bulmak sandığınızdan zor olacaktır. Bunun farkında olan PickyDomains bu iş için talep edilmesi karşılığında özel bir çalışma yapıyor. Ve iş için 50 dolar talep ediyor.

  1. Lucky Break Wishbone: Lades kemiği

Hayatınızda mutlaka bir kez olsun lades kemiği ile iddia’ya girmişsinizdir. Bunu bir iş haline getirmek kaçınızın aklına gelmiştir. Büyük ihtimal hiçbirimizin aklına gelmedi.  Ken Ahroni’nin aklına gelmiş. Sentetik olarak hazırlanan lades kemiklerini 4 dolardan satışa sunmuş ve ilk altı ay içerisinde 50 bin dolar satmayı başarmıştır. İş fikri oluşturma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bunlardan ilham alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉